Ważne
  Pomóc chorym na nowotwory

  Pomóc chorym na nowotwory

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Polska

  Pomóc chorym na nowotwory
  1/13
  przejdź do galerii
  1. Panie prezesie, knurowski szpital także opiekuje się pacjentami onkologicznymi. Ile jest łóżek i w przypadku jakich schorzeń ludzie znajdą tu pomoc?
  Szpital w Knurowie od kilku lat dysponuje oddziałem onkologii klinicznej, nowo wyremontowanym o podwyższonym standardzie. Diagnozujemy wszystkie schorzenia nowotworowe. Niezależnie mamy zakontraktowaną w NFZ chemioterapię i leczymy praktycznie wszystkie rodzaje nowotworów.

  2. Pakiet onkologiczny jest także realizowany przez Pańską placówkę. Co to oznacza dla chorych?
  W ramach pakietu onkologicznego realizujemy świadczenia w poradni ginekologicznej, chirurgicznej oraz na wszystkich naszych oddziałach. Szczególnie przyjmujemy chorych na oddziale chirurgii i ginekologii. Oznacza to dla chorych, że są diagnozowani i leczeni kompleksowo, a więc od momentu podejrzenia, przez rozpoznanie, leczenie operacyjne i dalszą opiekę pooperacyjną. Zgodnie z szybką terapią onkologiczną jest to realizowane w bardzo krótkich terminach. Szczególnie wyspecjalizowaliśmy w leczeniu operacyjnym raka piersi i chorób kobiecych.

  3. Zewsząd słyszy się utyskiwania, że pakiet onkologiczny był bardzo dobry pomysłem, jednak w praktyce nie sprawdza się. Niektórzy chcą go nawet zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego. Jakie jest Pańskie zdanie?
  Rzeczywiście pakiet onkologiczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem systemowym, natomiast nie funkcjonuje prawidłowo z powodu braku chęci diagnozowania chorych w poradniach specjalistycznych, a o wystawianiu karty DILO przez lekarzy rodzinnych nawet nie wspomnę. Najwygodniej jest wielu lekarzom napisać skierowanie do szpitala i nie ponosić kosztów, mimo że w przypadku rozpoznania NFZ zapłaci. W przypadku naszych poradni specjalistycznych ten problem nie istnieje. Wystarczy napisać skierowanie do poradni chirurgicznej lub ginekologicznej i wszystko funkcjonuje jak trzeba. Konsylium lekarzy specjalistów ze wszystkich wymaganych dziedzin pracuje na miejscu w Knurowie i rzeczywiście każdym chorym zajmujemy się kompleksowo podchodząc w sposób indywidualny. Trudno jest się odnieść do próby zaskarżenia przed Trybunałem Konstytucyjnym powyższego rozwiązania, jednak nie zaobserwowałem konieczności przesuwania na późniejsze terminy przyjęcia chorych z tego powodu, że pacjenci z pakietu onkologicznego wydłużają dla nich kolejkę, szczególnie tych chorych, którzy mogliby być kierowani z podejrzeniem choroby nowotworowej. Tak naprawdę to jest to stwarzanie problemu, który nie istnieje bo przecież to właśnie w ramach pakietu onkologicznego obserwujemy znikomą liczbę chorych z kartą DILO.

  4. Czy knurowski szpital będzie rozwijał w najbliższym czasie swoją ofertę, a jeśli tak - to o jakie obszary?
  W najbliższym czasie tzn. w przeciągu kilku miesięcy planujemy wyremontować i oddać do użytku nowe oddziały takie jak reumatologia, diabetologia lub chirurgia onkologiczna. Będzie to jednak w dużej mierze zależało od konkursu na leczenie szpitalne ogłaszanego przez NFZ, najprawdopodobniej w roku przyszłym.

  Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w dziale statystyczno-organizacyjnym szpitala pod numerem tel. 32 331 93 01
  Dodatkowe nr telefonów:
  Sekretariat: 032 331 92 71
  Dyżurka Pielęgniarek: 032 331 92 54
  Centrala: 032 331 92 02
  oraz na stronie internetowej Szpitala w Knurowie www.szpitalknurow.pl  Nowoczesny Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Knurowie
  www.zolknurow.pl  Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Knurowie Sp. z o.o. przy ulicy Dworcowej 3 zaprasza do zapoznania się z swoją ofertą.
  Wszystkim pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi, przewlekłymi chorobami stawów i mięśni , ze schorzeniami geriatrycznymi, niewydolnością wielonarządową zapewniamy wszelkie udogodnienia. Przyjazne i nowoczesne pokoje to nie jedyny atut placówki. Posiadamy również pomieszczenia do rehabilitacji pacjentów oraz ich aktywizacji. W ramach rehabilitacji pacjent ma zapewnione ćwiczenia bierne i ogólnousprawniające, manualne, rozluźniające i relaksujące( w tym również masaż leczniczy) oraz reedukację chodu, a także ćwiczenia w UGUL-u i cykloergometrze. Pacjenci mają dostęp do bezprzewodowego internetu oraz do dyspozycji salę terapii zajęciowej w której mogą spędzić miło czas podczas wykonywania prac plastycznych oraz różnego rodzaju zajęć manualnych.

  ZOL dysponuje również salą pobytu dziennego, gdzie pacjent może spotkać się z rodziną w przytulnych warunkach. Wszyscy pacjenci są pod stałą opieką lekarską, pielęgniarską i opiekunów medycznych, a także rehabilitantów, logopedę, oligofrenologa, psychologa i pedagoga.

  Pobyt w ZOL-u jest odpłatny. Kwota pobytu szacowana jest na 99zł za dobę, gdzie pacjent ma zapewnioną całą opiekę medyczną, pełne wyżywienie, rehabilitację i pampersy.

  Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej z której można pobrać m.in. wzór umowy do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego.

  Strona internetowa: www.zolknurow.pl
  Adres e mail: zolknurow@wp.pl
  Nr tel: 32 428 17 00

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama