Jastrzębie Zdrój: Pogotowie strajkowe w kopalniach JSW

  Jastrzębie Zdrój: Pogotowie strajkowe w kopalniach JSW

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Związkowcy podjęli decyzję w sprawie wprowadzenia pogotowia strajkowego we wszystkich zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
  Mediacje w trwającym od stycznia sporze nie przyniosły oczekiwanych efektów. Związkowcy domagają się 10-procentowej podwyżki płac, a zarząd spółki nie chce o tym słyszeć.

  - Rozpoczęliśmy oflagowanie kopalnie. Mamy pełne ręce roboty. Na pewno będą masówki i przygotowania do referendum. Jednak mamy nadzieję, że obejdzie się bez strajku i prezes w końcu przystanie na nasze postulaty - mówi Piotr Szereda, przewodniczący Związku Zawodowego Solidarność 80 w KWK Jas-Mos i przedstawiciel Reprezentacji Związków Zawodowych całej JSW.

  Nieoficjalnie mówi się, że referendum w Jastrzębskiej Spółce Węglowej odbędzie się 8 kwietnia. Jeżeli załogi poprą związkowców może dojść do strajku.

  Związkowcy wskazują na dobre wyniki osiągane przez spółkę. Jednak zarząd ripostuje, że nie ma co lekką ręką rozdawać pieniędzy, bo poprzedni rok był czasem odpracowywania wielomilionowych strat po kryzysowym roku 2009.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama