Pracownice banku uchroniły 68-latkę przed utratą...

  Pracownice banku uchroniły 68-latkę przed utratą oszczędności życia. Policja podziękowała

  MN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oszust próbował okraść 68-letnią kobietę, wyłudzając od niej pieniądze metodą "na policjanta". Seniorka dała się nabrać i poszła do
  1/3
  przejdź do galerii

  Oszust próbował okraść 68-letnią kobietę, wyłudzając od niej pieniądze metodą "na policjanta". Seniorka dała się nabrać i poszła do banku wypłacić 20 tys. zł. Pracownice placówki uchroniły jednak kobietę przed utratą pieniędzy. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie nadkom. Andrzej Zbierański podziękował i złożył gratulacje pracownicom jednego z chorzowskich banków, dzięki którym starsza kobieta nie straciła oszczędności życia. ©KMP Chorzów

  Oszust próbował okraść 68-letnią kobietę, wyłudzając od niej pieniądze metodą "na policjanta". Seniorka dała się nabrać i poszła do banku wypłacić 20 tys. zł. Pracownice placówki uchroniły jednak kobietę przed utratą pieniędzy.
  I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie nadkom. Andrzej Zbierański podziękował i złożył gratulacje pracownicom jednego z chorzowskich banków, dzięki którym starsza kobieta nie straciła oszczędności życia.

  Do zdarzenia doszło 24 kwietnia, około godz. 14. Do jednej z placówek bankowych przyszła 68-letnia klientka. Kobieta poprosiła o wypłacenie z konta ponad 20 tys. złotych. Pracownice banku w rozmowie z nią szybko zorientowały się, że coś jest nie tak i starsza kobieta może paść ofiarą oszusta. Powiadomiły dyżurnego chorzowskiej komendy.

  Nadkomisarz Andrzej Zbierański tak komentował postawę czujnych pracownic:

  Pani Izabela Nagórzańska i Pani Danuta Niklas wykazały wzorową obywatelską postawę, dzięki której udaremniono próbę wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”, czym uchroniły seniorkę od poniesienia niepowetowanych strat, zarówno materialnych, jak i psychicznych. Ich czyn również umożliwił zatrzymanie sprawcy oszustwa, co stanowi znaczące wsparcie działań Policji w przeciwdziałaniu tego rodzaju przestępczości. Dowiedziony przez obie Panie profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków służbowych, natychmiastowa reakcja oraz chęć niesienia pomocy godne są najwyższego uznania i stanowią wzór do naśladowania.

  Jak ustalili mundurowi, około godz. 13 do mieszkanki Chorzowa zadzwoniła kobieta, podająca się za członka rodziny i prosząca po pożyczenie pieniędzy. 68-latka się rozłączyła, ale chwilę później zadzwonił do niej mężczyzna, podając się za funkcjonariusza CBŚ. Powiedział chorzowiance, że wcześniejszy telefon był próbą oszustwa, a rozmowa była nagrywana. Dodał, że aby zatrzymać oszustkę, seniorka musi wypłacić pieniądze i przekazać je podstawionemu mężczyźnie. Kobieta postąpiła zgodnie z poleceniami.

  Dzięki czujności pracownic banku, policja zatrzymała fałszywego funkcjonariusza, gdy przyszedł po odbiór pieniędzy. Okazało się, że jest to 47-letni mieszkaniec Koszalina. Podczas zatrzymania dodatkowo naruszył nietykalność cielesną policjanta. Trafił do tymczasowego aresztu, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama