A1 za darmo: Już 10 tys. osób podpisało się pod apelem!

  A1 za darmo: Już 10 tys. osób podpisało się pod apelem!

  Mirosława Książek-Rduch

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pod naszą akcją wczoraj podpisali się studenci III Wieku

  Pod naszą akcją wczoraj podpisali się studenci III Wieku ©Mirosława Książek-Rduch

  Przekroczyliśmy już granicę 10 tysięcy w liczbie podpisów zwolenników darmowych przejazdów autostradą A1 od granicy państwa w Gorzyczkach do węzła Pyrzowice. A z wielu miejsc listy z podpisami jeszcze do nas nie spłynęły! Nasza akcja pod hasłem "A1 za darmo" pokazała, że test z postawy obywatelskiej zdajemy na piątkę z plusem.
  Pod naszą akcją wczoraj podpisali się studenci III Wieku

  Pod naszą akcją wczoraj podpisali się studenci III Wieku ©Mirosława Książek-Rduch

  Co nas najbardziej cieszy, nikogo nie trzeba zachęcać, by przyłączył się do akcji. Mamy za sobą poparcie lokalnych samorządów, wojewody śląskiego, marszałka województwa, parlamentarzystów z naszego regionu. A co najważniejsze - głosy najbardziej zainteresowanych - czyli kierowców, a także niezmotoryzowanych mieszkańców, którzy walczą w imieniu chociażby własnych dzieci.

  Wczoraj do naszej redakcji bez zaproszenia przyszli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Rybnika, by także podpisać się pod apelem.
  - Słyszałem o sprawie z Waszej gazety i specjalnego sms-a, który wysłał rybnicki urząd miasta. Natychmiast skrzyknąłem kolegów i koleżanki. Będziemy jeszcze promowali akcję na naszych spotkaniach, na pewno możecie liczyć na kilkadziesiąt dodatkowych podpisów, bo ten temat dla nas wszystkich jest bardzo ważny - wyjaśniał Marek Jabłoński, mieszkaniec Rybnika, jeden ze słuchaczy uniwersytetu dla seniorów.

  - Dajcie kilka list, zbiorę podpisy wśród sąsiadów, bo też są zainteresowani, a nie wiedzą, gdzie się zgłosić - prosiła nas Weronika Wawroszek.

  Zbierać podpisy będziemy jeszcze do 15 kwietnia. Później apel trafi do ministra infrastruktury, Cezarego Grabarczyka. Walczymy, by zwolnił on z odpłatności nasz odcinek A1, który na przykład dla całej aglomeracji rybnickiej jest obwodnicą wielu miast. Nie mówiąc już o tym, że przecina na pół wiele gmin, w tym Gorzyce, Godów, Mszanę, Czerwionkę, czy żorską dzielnicę Rowień.

  - Darmowa autostrada nam się należy. Nareszcie moglibyśmy jeździć dobrymi, bezpiecznymi drogami. To będzie z korzyścią dla wszystkich - dodaje Marek Jabłoński, który, choć emeryt, często korzysta z A1 jeżdżąc na spotkania do Katowic.

  Naszą akcję wspierają też: Radio Katowice, TV Silesia, Radio 90 oraz Tygodnik Regionalny Nowiny.

  CZYTAJ WIĘCEJ O AKCJI A1 ZA DARMO

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   XXX

   Rudi74.de (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Cala Polska - wszyscy chca , ale podpisac sie nie ma komu.
   Na Slasku macie 10 000 kierowcow , a milion innych chce placic. A to Polska wlasnie.
   Przynajmniej tak ja to rozumiem.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama