Ważne
  Wybory prezydenckie w Chorzowie: mieszkańcy głosują w 64...

  Wybory prezydenckie w Chorzowie: mieszkańcy głosują w 64 obwodach

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wybory prezydenckie 2015: W Chorzowie uprawnionych do głosowania w wyborach prezydenckich jest niemal 84,5 tys. mieszkańców. Do godz. 12 ze swojego prawa
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Kamila Rożnowska/Dziennik Zachodni

  Wybory prezydenckie 2015 w Chorzowie jak dotąd przebiegają spokojnie i bez zakłóceń. Mieszkańcy wypełnione karty do głosowania wrzucają do urn, które znajdują się w 64 komisjach wyborczych. Zobaczcie zdjęcia!
  KLIKNIJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYBORY PREZYDENCKIE 2015 NA ŻYWO: WYNIKI, GŁOSOWANIE, OPINIE


  W Chorzowie uprawnionych do głosowania w wyborach prezydenckich jest niemal 84,5 tys. mieszkańców. Do godz. 17 ze swojego prawa skorzystało 32,41 proc. z nich. Do go.dz 12 frekwencja wynosiła 13,15 proc.

  We wszystkich 64 komisjach wyborczych pracuje ponad 530 osób. Największy obwód do głosowania liczy ponad 2 tys. mieszkańców, zaś w najmniejszym widnieje jedynie 960 nazwisk.

  Wśród głosujących dzisiaj byli Joanna i Marcin Bólowie. Chorzowianie uważają, że uczestniczenie w wyborach jest bardzo ważne.

  - Od takich zwykłych ludzi jak my zależy, co będzie z Polską dalej, przynajmniej w takim sensie, jakim jest wybór prezydenta. To jeszcze o niczym nie świadczy, ale to jakaś część władzy, więc bardzo ważne, aby brać udział w wyborach - mówi Marcin Ból

  - Jakby wszyscy przyszli i zagłosowali, to w końcu mogliby wyrazić swoją opinię - zachęcała do skorzystania ze swojego prawa do głosowania Joanna Ból.

  KLIKNIJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYBORY PREZYDENCKIE 2015 NA ŻYWO: WYNIKI, GŁOSOWANIE, OPINIE


  ZOBACZ, CO DZIEJE SIĘ NA WYBORACH
  WYBORY PREZYDENCKIE RELACJA NA ŻYWO Z LOKALI WYBORCZYCH
  Ale głosowanie w tegorocznych wyborach to też nowe możliwości, jeśli chodzi o sposób oddawania głosów. W Chorzowie aż 147 osób zdecydowało się zagłosować korespondencyjnie. To całkiem sporo, bo dla porównania w Katowicach z tej możliwości skorzystało 140 wyborców, Gliwicach 58, a w Tychach - 51.

  Natomiast za pośrednictwem pełnomocnika wyborczego dzisiaj swoje głosy oddaje 21 chorzowian. Przypomnijmy, że o ile z głosowania korespondencyjnego może skorzystać każdy uprawniony wyborca, to aby wskazać swojego pełnomocnika, który za nas uda się do lokalu wyborczego i wypełni kartę do głosowania, trzeba mieć skończone 75 lat lub być osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

  Przypomnijmy, że osoby, które zdecydowały się skorzystać z tych możliwości, "automatycznie" będą głosować w ten sposób podczas ewentualnej drugie tury. Odbędzie się ona 24 maja, jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma dzisiaj ponad 50 proc. głosów.

  Jednak te osoby, które chciałyby zagłosować korespondencyjnie w drugiej turze, taką chęć będą mogły zgłosić do 14.05. Natomiast przez pełnomocnika - do 18.05. Zaś dopisać się do spisu wyborców lub pobrać zaświadczenia do głosowania poza miejscem zameldowania - do 19.05.


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama