Przetarg na kolejny odcinek autostrady A-1 rozstrzygnięty

  Przetarg na kolejny odcinek autostrady A-1 rozstrzygnięty

  JS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przetarg na kolejny odcinek autostrady A-1 rozstrzygnięty

  ©janusz strzelczyk

  Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na realizację odcinka autostrady A1 pomiędzy węzłem Blachownia, a Zawodzie. Ma on być gotowy w ciągu 33 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.
  Przetarg na kolejny odcinek autostrady A-1 rozstrzygnięty

  ©janusz strzelczyk

  Fragment autostrady A1 pomiędzy węzłem Blachownia a Zawodzie będzie miał długość 4,7 km i zostanie wykonany z nawierzchni betonowej. Jej zastosowanie związane jest ze sporymi oszczędnościami w perspektywie kilkudziesięciu lat. Żywotność betonu wynosi ok. 30-40 lat. W przypadku nawierzchni asfaltowej ten okres skraca się do kilkunastu lat.

  Do drugiego etapu przetargu zakwalifikowało się 20 wykonawców. Jak informuje GDDKiA, w odpowiedzi na wysłane zaproszenia wpłynęło 13 ofert. Najniższą, która opiewa na ponad 219 mln zł, złożyło konsorcjum firm Berger Bau Polska z Wrocławia.

  Tym samym GDDKiA rozstrzygnęła już trzeci z czterech przetargów na budowę autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice. Wcześniej wyłoniono wykonawców na fragmenty autostrady pomiędzy węzłami Woźniki a Pyrzowice. oraz Zawodzie a Woźniki. Wkrótce nastąpi otwarcie ofert na ostatni odcinek od węzła Rząsawa do węzła Blachownia.

  Wybudowanie autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oraz odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego.


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Super!

   Gutek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   No i świetnie, oby teraz jak najszybciej i bez przeszkód poszła budowa :). Dobrze też, że będzie to nawierzchnia betonowa, bo dobrze się po niej jeździ, chociażby poprzez to, że jest jasna - po...rozwiń całość

   No i świetnie, oby teraz jak najszybciej i bez przeszkód poszła budowa :). Dobrze też, że będzie to nawierzchnia betonowa, bo dobrze się po niej jeździ, chociażby poprzez to, że jest jasna - po ciemku to robi różnicę. No i jak napisano - jest wytrzymała.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama