Kiedy napijemy się kawy na katowickim rynku? Nie wiadomo....

  Kiedy napijemy się kawy na katowickim rynku? Nie wiadomo. Być może trzeba będzie powtórzyć przetarg

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na katowickim rynku jest w sumie sześć pawilonów
  1/2
  przejdź do galerii

  Na katowickim rynku jest w sumie sześć pawilonów ©Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni

  W pawilonach na placu Kwiatowym działać ma kawiarnia oraz pięć punktów sprzedaży kwiatów. Nie kupimy tu natomiast hamburgera ani zapiekanki.
  Wiadomo już, kto będzie mógł handlować na katowickim rynku. Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na wynajem pomieszczeń w pawilonach na placu Kwiatowym. W pięciu lokalach handlować będą sprzedający kwiaty, w szóstym działać będzie kawiarnia Cafe Chopin.

  Przetarg na najem powierzchni w dwóch pawilonach kwiatowych miał charakter zamknięty, tzn. startować mogły w nim jedynie osoby, które do tej pory handlowały kwiatami na rynku. I już ten fakt wywołał zastrzeżenia tych, którzy znaleźli poza "pulą".

  Odgórne zablokowanie im możliwości startu w przetargu uznali za naruszenie zasad konkurencyjności, czemu dali wyraz kierując do magistratu oficjalny protest związany z warunkami postępowania.


  - Na jego rozpatrzenie mamy 7 dni. Wniesienie sprzeciwu w żaden sposób nie wstrzymuje wyników postępowania - wyjaśnia Justyna Łukasiewicz-Musiał, rzeczniczka urzędu miejskiego w Katowicach.

  Przyznaje jednak, że jeśliby magistrat uznał zasadność wniesionego zażalenia, to przetarg trzeba będzie powtórzyć. Jeśli natomiast skarga zostanie oddalona, to do końca maja wyłonieni w przetargu najemcy będą mieli czas na podpisanie umów z miastem. Większość pomieszczeń w pawilonach kwiatowych została wylicytowana za czynsz w wysokości 39 zł za metr kwadratowy miesięcznie (ceną wyjściową było 35 zł za metr). Wyjątkiem był tylko jeden boks, w przypadku którego stawka wyjściowa została sześciokrotnie przebita, osiągając zgoła kosmicznie brzmiącą kwotę 210 zł za metr kwadratowy.

  Za niespełna połowę tej kwoty (92 zł za metr kwadratowy) wylicytowany zostało natomiast pomieszczenie w pawilonie C3, który przeznaczono pod działalność gastronomiczną. Zwycięsko z tej licytacji wyszła spółka Cafe Chopin i to właśnie ona będzie mogła otworzyć kawiarnię na katowickim rynku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama