Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjum 2015: Ruszył elektroniczny nabór do szkół średnich [PORADNIK KANDYDATA PDF]

KD
Gimnazjum 2015: Ruszył elektroniczny nabór do szkół średnich
Gimnazjum 2015: Ruszył elektroniczny nabór do szkół średnich MATERIAŁY FIRMY VULCAN
Ruszył nabór do szkół średnich. Ponad 39 tys. uczniów trzecich klas gimnazjów musi zalogować się do elektronicznego systemu naboru. Następnie będzie mógł wybrać trzy szkoły. Warto mieć obok dowód osobisty i znać informacje preferowanych szkołach.

Komputer, numer PESEL oraz odpowiedź na pytanie "co chciałbym robić w przyszłości". To elementy niezbędne do rejestracji przy naborze do szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy ruszyły w poniedziałek (11 maja). Podpowiadamy - krok po kroku - na czym polega rejestracja. Zestawienie najważniejszych elementów rekrutacji przygotowała firma Vulcan, która przeprowadza elektroniczny nabór do szkół średnich. Jednak zanim usiądziesz przed komputerem i rozpoczniesz rejestrację odpowiedz sobie na kilka, niekoniecznie, prostych pytań. Jakie są moje mocne i słabe strony? Czym się interesuję? Jaką opinię na ten temat mają moi rodzice czy nauczyciele w szkole? Po tym wstępie, który rozjaśni ci obraz, zabierz się do rejestracji.

Pierwsze logowanie do systemu, można wykonać od poniedziałku 11 maja.
Wejdź na stronę internetową slaskie.edu.com.pl i zarejestruj się w systemie. Uzupełnij swoje dane osobowe i ustaw łatwe do zapamiętania dla ciebie hasło dostępu. W tym celu będziesz potrzebował: numer PESEL (jeśli go nie masz, wpisujesz datę urodzenia i płeć), następnie trzeba podać informacje o swoim gimnazjum, wybranym w szkole języku obcym i poziomie nauczania. Następnie trzeba podać swoje dane osobowe i adres zamieszkania (imiona, nazwisko, datę urodzenia, adres, telefon czy mail). System poprosi o uzupełnienie danych osobowych rodziców (imię, nazwisko, telefon, mail, adres zamieszkania)

Podręcznik dla kandydata - MATERIAŁY FIRMY VULCAN

Wybór preferencji.
Jest to najważniejszy moment rejestracji. Wybierz 3 szkoły, do których chcesz kandydować. Zanim to zrobisz przejrzyj ofertę na slaskie.edu.com.pl, porozmawiaj ze starszymi znajomymi, którzy uczą się w interesujących cię szkołach, poczytaj opinie na forach czy odwiedź strony internetowe placówek. Realnie oszacuj swoje możliwości, przeanalizuj ile punktów możesz uzyskać z egzaminu. Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach. Ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać. Numerem jeden powinna być szkoła, w której chcesz rozpocząć naukę w pierwszej kolejności. Zrób to do 24.06, do godz. 12.
Wydrukuj wniosek
Daj go do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) następnie zanieś do szkoły pierwszego wyboru. Zrób to do 24.06, do godz. 12.

Uzupełnij informację o osiągnięciach.
Po wprowadzeniu do systemu ocen, wyników egzaminu gimnazjalnego i konkursów, zanieś do szkoły pierwszego wyboru kopie świadectwa, zaświadczenie o wynikach egzaminu i dokumenty potwierdzające konkursy. Powinieneś to zrobić do 30.06, do godz. 15. Po złożeniu podania i dokumentów potwierdzających osiągnięcia zaloguj się do systemu i sprawdź, czy szkoła pierwszego wyboru zaakceptowała zgłoszenie i osiągnięcia. Jeśli nie, to zgłoś się do niej jak najszybciej i wyjaśnij brak akceptacji.

Wyniki kwalifikacji.
3.07 od godz. 10 szkoła, do której zostałeś zakwalifikowany, opublikuje wyniki. Informacje na ten temat będą one dostępne w szkole, ale także po zalogowaniu - w elektronicznym systemie naboru.

Potwierdzenie woli nauki w szkole.
By to zrobić należy dostarczyć do szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu. Można to zrobić od 3.07 od godz. 10 do 07.07 do godz. 10.

Zakończenie rekrutacji.
08.07 o godz. 09 szkoła, do której zostałeś przyjęty, opublikuje wyniki rekrutacji. Listy przyjętych będą dostępne w szkole, a także po zalogowaniu - w elektronicznym systemie naboru.

Zasady punktacji
Język polski: maksymalnie 19 punktów.
Pierwsze wybrane zajęcia edukacyjne: maksymalnie 19 punktów.
Trzecie wybrane zajęcia edukacyjne: maksymalnie 19 punktów.
Świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem: 5 punktów.
Uzyskanie tytułu finalisty w woj. konkursie przedmiotowym: za jeden tytuł 10 punktów, za dwa i więcej tytułów dodatkowo 2 punkty.
Inne szczególne osiągnięcia: maksymalnie 5 punktów.
Stała praca w charakterze wolontariusza: 2 punkty.
Egzamin gimnazjalny: maksymalnie 100 punktów (maks. po 20 z każdego etapu).
Podsumowując: maksymalna liczba punktów do uzyskania przez uczniów wynosi 200.


*Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
*Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
*Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
*NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
*Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
*Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!