Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI: Komorowski w miastach, Duda...

  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI: Komorowski w miastach, Duda w powiatach [INFOGRAFIKI]

  RED

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pojedynek między Komorowskim, Dudą a Kukizem w woj. śląskim - WYNIKI
  1/39

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©infografika Marek Michalski

  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI: Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w województwie śląskim. Zobaczcie, jak głosowaliśmy w niedzielę w miastach i powiatach naszego regionu.
  ZOBACZ KONIECZNIE NA BIEŻĄCO:
  WYBORY PREZYDENCKIE 2015 NA ŻYWO W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM


  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI:

  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI Katowice

  W Katowicach na Bronisława Komorowskiego zagłosowało 41,97 proc. wyborców. Andrzeja Dudę, kandydata Prawa i Sprawiedliwości, poparło 25.97 proc. głosujących. Wysokie poparcie uzyskał też, podobnie jak w całym kraju, Paweł Kukiz - 22,01 proc. Frekwencja wyniosła 53,20 proc.  Taki wynik nie jest zaskoczeniem. W Radzie Miasta Katowic większość to wprawdzie klub radnych Forum Samorządowego, ale druga siła to radni z klubu PO - jest ich ośmiu. Radni PiS to zdecydowana mniejszość. W II turze wyborów prezydenckich w 2010 r., kiedy Bronisław Komorowski walczył z Jarosławem Kaczyńskim, również kandydat PO zwyciężył i to z dużą przewagą, zdobywając 63,76 proc. głosów. Jego przeciwnik z Prawa i Sprawiedliwości miał wtedy uznanie u 36,24 proc. wyborców. (MANO)

  ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH WSZYSTKICH KANDYDATÓW:


  CZYTAJ KONIECZNIE:
  SŁUPIK: KUKIZ ODEBRAŁ GŁOSY KOMOROWSKIEMU
  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI Siemianowice Śląskie

  W Siemianowicach zwyciężył Bronisław Komorowski.

  Wciąż urzędujący prezydent otrzymał 11 060 głosów. Za nim znalazł się Paweł Kukiz z 6412 głosami, a trzeci był kandydat Prawa i Sprawiedliwości - Andrzej Duda - 6364 głosy. Do wyborów poszło 56,7 procent mieszkańców. (PSZ)

  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI Gliwice

  Bronisław Komorowski zdeklasował rywali. Świetny wynik zanotował Paweł Kukiz. O włos przegrał walkę o drugie miejsce. Urzędujący prezydent zdobył dokładnie 31 232 głosy (41,60 proc.). Drugi był Andrzej Duda, który zdobył 18 043 głosy, czyli 24,03 proc. Na Pawła Kukiza głosowało 17 871 osób, co stanowi 23,8 proc. wszystkich ważnych oddanych głosów. Świetny wynik Bronisława Komorowskiego w Gliwicach nie dziwi. Pięć lat temu pokonał tutaj w drugiej turze Jarosława Kaczyńskiego różnicą ponad 30 proc. (PP)

  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI Bytom

  W Bytomiu wygrał Bronisław Komorowski (20 tys. 725), za nim uplasowali się Andrzej Duda (14 tys. 907) i Paweł Kukiz (14 tys. 824).

  Wygrana kandydata PO nie odzwierciedla popularności tej partii w bytomskiej RM, gdzie PO ma tylko 4 mandaty (plus jeden wspierający). Frekwencja wyniosła 43,85 procent. (MANO)

  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI Tychy

  Tyszanie wybrali Bronisława Komorowskiego, ale jego przewaga nad Andrzejem Dudą była niewielka. Do urn poszło 54,37 proc. uprawnionych. Na Komorowskiego oddało głos 34,19 proc. (18 784), na Dudę - 30,94 proc. (16 996). Paweł Kukiz zdobył 14 108 głosów (25,68 proc.). Korwin-Mikke 3,13 proc., a Magdalena Ogórek - 2,15 proc. (JOL)

  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI Chorzów

  Chorzów znów pokazał, że jest bastionem PO. Z olbrzymią przewagą, bo wynoszącą aż 20 pkt proc., wygrał tu Komorowski. Duda dopiero trzeci. Pomiędzy nimi Kukiz. Kolejny raz, bo podczas wyborów samorządowych PO zgarnęła tu 11 mandatów w 25-osobowej radzie, a Andrzej Kotala z PO, ubiegający się o reelekcję, został prezydentem w I turze. W niedzielę, przy frekwencji 47 proc., Komorowski uzyskał 42,3 proc. głosów. Drugi był Paweł Kukiz z 24,6 proc., a trzeci Andrzej Duda - 22,8 proc. (KR)

  Wybory prezydenckie 2015 WYNIKI Tarnowskie Góry

  Urzędujący prezydent z najlepszym wynikiem w Tarnowskich Górach. Na Bronisława Komorowskiego oddano 9 tys. 466 głosów (37 proc.). Drugie miejsce zajął Andrzej Duda, który zdobył 7 tys. 322 głosy (28 proc.). Podium zamknął Paweł Kukiz z wynikiem 5 tys. 633 (22 proc.). Frekwencja wyniosła 51 proc. (TK)
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wybory prezydenckie 2015

   barbarela (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wstyd mi, że mieszkam w Chorzowie wśród ludzi, którzy nie potrafią używać swojego rozumu, tylko jak pelikany łykają wszystko, co telewizornia nadaje i wierzą w tą propagandę jak w świętą wyrocznię.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ludzie jest mi wstyd

   jan 43, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Że jako rodowity Ślązak tak głosował czy wy nie macie własnego normalnego rozumu bylo to nie dawno na Jastrzebiu jak za czasów bula strzelali do gorników waszych mężów waszych ojcow okłamuje was na...rozwiń całość

   Że jako rodowity Ślązak tak głosował czy wy nie macie własnego normalnego rozumu bylo to nie dawno na Jastrzebiu jak za czasów bula strzelali do gorników waszych mężów waszych ojcow okłamuje was na każdym kroku jak ludzie chcieli referendum w sprawie 6 latek do szkoły w sprawie przedłużenia wieku emerytalnego w sprawie lasów które się powoli i po cichu wysprzedaje w pobliżu Kokotka już są ogrodzone i niema dla ludzi wstępu a więc więcej normalnego myślenia bo po faktach zostaniecie z palcem w nocnikuzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POLOAFIOMAFIA WYNGLOWO=buractwo, tzw. byznesmany po polsku=ELITY SZLOMSKIE LEMINGI

   777 POlsza TO OBSZARNIKI PIESSEL TURyssty z PEŁO =PRywaty PGR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1


   nagroda Nobla za zrujnowanie slaska jest we tym najlepszy.

   +5 / -1
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Niemcy docenili jego zasługi w likwidacji polskiego przemysłu (POzbyli się KOnkurenta) 777...rozwiń całość


   nagroda Nobla za zrujnowanie slaska jest we tym najlepszy.

   +5 / -1
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Niemcy docenili jego zasługi w likwidacji polskiego przemysłu (POzbyli się KOnkurenta) 777 (gość) • 12.05.15, 00:33:03

   Komorowski w nagrode pozamyka wam te nierentowne kopalnie!!! =POLOAFIOMAFIA WYNGLOWO

   +2 / -1
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   A Poloki bydom śpiwać ~~ Niymcy Niymcy do nos wszystko. 777 (gość) • 11.05.15, 20:35:41

   UKŁAD KLIMATYCZNY CO2 ZA NOWE DŁUGI NA 10 PO KO LYNI=ZAMKNIYNTE KOPALNIE =KILKADZIESINT TYSIYNCY NOWYCH EMIGRANTUF I ELWRUF BEZ KOMPA I INTERNETU =BRAK O PO ZYCJI=NIYmA TEGO ZŁEGO CO BY AFIE NIY POmoGŁO =CO CIEM NIE ZABIJE TO CIE uPO KOrzy,777.
   Mieszkam w źle zarządzanej i biednej gminie wiejskiej,

   Zgadzasz się z opinią. +8 / 0
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Kojeś (gość) • 12.05.15, 10:26:23

   w której osiedlają się masowo osobniki jeżdżący drogimi furami i budujący drogie domy. Osobniki te to najczęściej buractwo, tzw. byznesmany po polsku. Mają małe firmy, ale kręcą duże wały. Zatrudniają na "śmieciówkach" pijaczków za śmieszne pieniądze i wyłudzają masowo VAT. Mimo, że ich proceder znany jest organom ścigania oraz skarbowym to są nietykalni. Dlaczego? Ano dlatego, że przyjęta jest taka właśnie polityka państwa na rozwój gospodarczy. Z kretesem w mojej gminie wygrał właśnie głupawy bronek. Nie dziwię się, że boją się Kukiza, JKM czy PiSu. Jeśli nie zostaną rozliczeni za swe wały to na 100% będą musieli zakończyć swą nieuczciwą działalność.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   z netu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Czy Polacy chcą nadal budować taką Polskę ?
   Hasło Komorowskiego to zgoda na korupcję i bezpieczeństwo dla złodziei.
   Po wielu latach rządów P O P s L można przypuszczać, że chodzi o taką Polskę...rozwiń całość

   Czy Polacy chcą nadal budować taką Polskę ?
   Hasło Komorowskiego to zgoda na korupcję i bezpieczeństwo dla złodziei.
   Po wielu latach rządów P O P s L można przypuszczać, że chodzi o taką Polskę racjonalną, w której kwota wolna od podatku jest 3 razy mniejsza niż w Kambodży, w której komunistycznych zbrodniarzy chowa się z wojskowymi honorami, w której wydaje się 49 milionów na portal internetowy dla bezdomnych, w której korupcja kwitnie we wszystkich obszarach życia publicznego, w której czarne skrzynki, wrak i obiektywne dane są zbędne żeby przeprowadzić śledztwo, w której 40% młodych ludzi chciałoby wyjechać za granicę, w której pacyfikuje się protestujących górników, w której afera hazardowa, podsłuchowa, amber gold i dziesiątki innych zostaje zamieciona pod dywan, w której trzeba pracować do 67 lat, żeby dostać głodową emeryturę, w której wszystko jest zagraniczne, tylko obozy polskie, w której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją, w której sędziowie są do dyspozycji władzy, w której kolejki do lekarzy mają więcej kilometrów niż sieć autostrad, w której zarobki są kilka razy niższe, a ceny żywności i paliwa wyższe niż za granicą, w której stale podnosi się podatki, w której dług publiczny przekroczył bilion zł. Czy Polacy chcą nadal budować taką Polskę?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   blamaż

   katowiczanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Widać,że ludzie lubią być okradani i robieni w konia.Jak można głosować na urzędującego prezydenta,a tym samym na obecną skompromitowaną władzę? Jestem oburzona i wstyd mi,że mieszkam wśród takich...rozwiń całość

   Widać,że ludzie lubią być okradani i robieni w konia.Jak można głosować na urzędującego prezydenta,a tym samym na obecną skompromitowaną władzę? Jestem oburzona i wstyd mi,że mieszkam wśród takich wyborców. Myślę,że te 35,24 % to osoby oraz ich rodziny ,które dzięki obecnej władzy czerpią z tego konkretne zyski ( sprawowanie funkcji w urzędach,posady,posadki,stanowiska w kompaniach,holdingach i in. ) .Bo w przeciwnym razie,to ja już kompletnie nie rozumiem tego poparcia dla obecnego prezydenta. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama