Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śl. do remontu. Ale...

  Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śl. do remontu. Ale najpierw powstanie projekt [ZDJĘCIA]

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od kilku lat budynek SP 3 nie jest w najlepszym stanie
  1/18
  przejdź do galerii

  Od kilku lat budynek SP 3 nie jest w najlepszym stanie ©Arkadiusz Biernat

  Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śl. doczeka się remontu. Elewacja budynku SP 3 od wielu lat znajdowała się w opłakanym stanie. Oprócz remontu elewacji, w budynku zainstalowane zostaną panele słoneczne. Zanim robotnicy przystąpią do prac, powstanie najpierw projekt.

  Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śl. do remontu. Ale najpierw powstanie projekt  Po kilkudziesięciu latach budynek Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wodzisławiu Śląskim znów będzie wyglądał jak nowy. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach rozpocznie się jego generalny remont.

  - Szkoła ma już 53 lata. Bardzo cieszymy się z tego powodu, że budynek przejdzie generalny remont. Tym bardziej, że w budynku mamy nadal drewniane okna i tzw. luksfery, które montowano w czasach kiedy ten obiekt powstawał - mówi Włodzimierz Sidorow, dyrektor SP 3.

  Wybrano już firmę, która wykona projekt. Kosztować będzie 79950 zł i gotowy ma być do 15 sierpnia.


  Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śl.: Po remoncie budynek nie będzie straszył  Sama termomodernizacja budynku SP 3 obejmie m.in. docieplenie dachu, ścian oraz wykonanie nowej elewacji, w której umieszczone zostanie logo szkoły. Wymienione zostaną okna, drzwi, parapety, instalacja odgromowa, rynny, instalacja centralnego ogrzewania, a także przemurowane zostaną kominy. Wokół budynku zostanie wykonany nowy drenaż.

  Wykonawca będzie zobowiązany również do wykonania robót elektrycznych w niezbędnym zakresie, robót koniecznych po pracach budowlanych (malarskie, posadzkarskie, licowanie ścian).

  W planach jest także, oprócz termomodernizacji, likwidacja istniejącego ciągu kanalizacyjnego pod budynkiem szkoły, czyli rozdział na kanalizację deszczową i sanitarną, instalacja kanalizacji wewnętrznej (na to również od dłuższego czasu oczekiwano w szkole). Jednak to nie wszystko.

  - W SP nr 3 planowana jest również instalacja fotowoltaiczna. Zamontowane w wybranym miejscu na budynku panele słoneczne, zawierać będą ogniwa fotowoltaiczne, które pod wpływem energii słonecznej podlegają tzw. efektowi fotowoltaicznemu, w wyniku którego powstaje prąd. Plusy takiej instalacji to nie tylko oszczędność, ale również ochrona środowiska, gdyż system fotowoltaiczny jako odnawialne źródło energii nie generuje zanieczyszczenia powietrza - mówi Mieczysław Kieca, prezydent miasta.

  Kiedy rozpocznie się remont? Urzędnicy przyznają, że czekają najpierw na projekt, aby pod koniec roku (lub na początku przyszłego roku) wystąpić o środki zewnętrzne. Wtedy też będzie można pomyśleć o realizacji zadania.

  Pewne jest, że zakończeniu inwestycji budynek stanie się wreszcie wizytówką szkoły.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama