Przy drodze wojewódzkiej biegnącej przez Wręczycę Wielką...

  Przy drodze wojewódzkiej biegnącej przez Wręczycę Wielką wreszcie powstanie chodnik i ścieżka?

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przy drodze wojewódzkiej biegnącej przez Wręczycę Wielką wreszcie powstanie chodnik i ścieżka?
  Spotkanie robocze w sprawie planowanego przez Wojewódzki Zarząd Dróg przedsięwzięcia związanego z opracowaniem dokumentacji projektowej na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 494, przebiegającą przez Powiat Kłobucki, odbyło się w ubiegłym tygodniu. W spotkaniu zorganizowanym przez starostę kłobuckiego Henryka Kiepurę uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich z dyrektorem Zbigniewem Taborem na czele.
  Przy drodze wojewódzkiej biegnącej przez Wręczycę Wielką wreszcie powstanie chodnik i ścieżka?
  Podczas objazdu drogi dyskutowano szczegółowe rozwiązania dotyczące kluczowych elementów planowanej przebudowy drogi na odcinku przebiegającym przez nasz powiat. Szczególną uwagę poświęcono pożądanym z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców elementom infrastruktury odcinka drogi Kalej - Wręczyca Wielka tj. ścieżce rowerowej oraz koncepcjom przebudowy skrzyżowania łączącego drogę 494 z ulicą Główną w Kalei, rozwiązaniom planowanym na odcinku drogi biegnącym przez Truskolasy w rejonie rynku oraz ulicy Cmentarnej, planowanej lokalizacji i innym szczegółowym rozwiązaniom dotyczącym ronda w Przystajni .


  - Zależy nam uwzględnieniu na etapie opracowywania dokumentacji istotnych elementów związanych z bezpieczeństwem mieszkańców użytkowników drogi. Będziemy rozmawiać z Panem Marszałkiem o uwzględnienie w projekcie ścieżki pieszo-rowerowej między Kaleją a Wręczyca Wielką i na ulicy 3 Maja, między Pankami a Przystajnią oraz między Zajazdem a Podłężem Szlacheckim mówi Starosta Henryk Kiepura. Wnosimy także o uzupełnienie projektu o kilka odcinków chodnika teraz jest także czas na załatwienie sprawy zjazdów na działki aby uniknąć problemów jakie wcześniej miały miejsce – dodaje Starosta.

  Ze strony Powiatu Kłobuckiego w naradzie uczestniczyli: Henryk Kiepura - starosta, Maciej Biernacki - wicestarosta oraz Krzysztof Nowak – członek Zarządu Powiatu. Powiatowy Zarząd Dróg, jednostkę odpowiedzialną merytorycznie za wszelkie kwestie związane z drogami na terenie powiatu, reprezentowali dyrektor Zbigniew Wydmuch oraz kierownik obwodu drogowego Wiesław Makowski. W części objazdu uczestniczyli także min. wójtowie: Panek – Bogdan Praski i Wręczycy Wielkiej – Henryk Krawczyk.


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama