Katowice: Kręcili film w oczyszczalni Gigablok [WIDEO i...

  Katowice: Kręcili film w oczyszczalni Gigablok [WIDEO i ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Plan filmowy na terenie oczyszczalni

  Plan filmowy na terenie oczyszczalni ©Justyna Przybytek

  W maju w katowickiej oczyszczalni ścieków powstanie ścieżka edukacyjna Gigablok.
  Plan filmowy na terenie oczyszczalni

  Plan filmowy na terenie oczyszczalni ©Justyna Przybytek

  Pięć lat temu pracownicy oczyszczalni ścieków Gigablok w dzielnicy Katowic - Szopienicach uratowali szczeniaka, który został wrzucony do kanalizacji. Historia stała się kanwą scenariusza filmu, do którego zdjęcia kręcono wczoraj na terenie oczyszczalni.

  Film fabularny "Giga" adresowany jest do młodzieży szkolnej. Będzie jedną z atrakcji powstającej w Gigabloku ścieżki edukacyjnej. Pomysł otwarcia oczyszczalni dla ciekawskich zrodził się po zorganizowanych w ubiegłym roku dniach otwartych.

  - W ciągu kilku dni odwiedziło nas 600 osób - mówi Agnieszka Jaszkaniec rzecznik prasowy spółki Katowickie Wodociągi. Frekwencja podczas dni otwartych była zaskoczeniem dla władz spółki i dała do myślenia. Pomysł wsparło jeszcze miasto i jest efekt. Ścieżka edukacyjna będzie czynna już w maju. To pierwsza taka atrakcja w regionie.

  Na otwarcie, prawdopodobnie po weekendzie majowym, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, a film doskonały. Mimo to na planie zdjęciowym humory dopisywały. Głównego bohatera gra 10-letni Karol. Chłopiec mimo, że przed kamerą debiutuje, spisywał się znakomicie. W filmie gra syna pracownicy oczyszczalni, który staje się świadkiem ocalenia szczeniaczka wyrzuconego do kanalizacji.
  - Bulwersujące wydarzenie pozwala widzowi spojrzeć w ostrym świetle na ludzkie zachowanie i jednocześnie pokazać funkcjonowanie oczyszczalni w szerszym kontekście - opowiada Ewa Stępniewicz, reżyserka.

  Historia kończy się szczęśliwie, podobnie zresztą jak wydarzenia sprzed pięciu lat, choć nie wiadomo, co z psem uratowanym wówczas przez pracowników oczyszczalni. - Szczeniak został u nas dwa lata, po czym uciekł - wspomina Grzegorz Grabka, kierownik oczyszczalni, który również wystąpił w filmie.

  Filmowe atrakcje na ścieżce edukacyjnej będą dwie, obok filmu "Giga" wyświetlany będzie też film dokumentalno-fabularny o tym, jaki jest wpływ człowieka na obieg wody w przyrodzie.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama