Wojewoda śląski: Zero tolerancji dla stadionowych...

  Wojewoda śląski: Zero tolerancji dla stadionowych przestępców!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  "Zero tolerancji dla stadionowych przestępców" - mówił wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk podczas spotkania poświęconego bezpieczeństwu podczas meczów piłki nożnej w województwie śląskim.
  Spotkanie odbyło się z inicjatywy wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka i Rudolfa Bugdoła, prezesa Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wzięli w nim udział przedstawiciele policji, organów samorządu terytorialnego i klubów piłkarskich.

  Podczas spotkania zaprezentowano film zrealizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, a dotyczący problematyki bezpieczeństwa imprez sportowych, w tym zwalczania chuligaństwa stadionowego.
  Mówiono o praktycznych aspektach zapewnienia bezpieczeństwa imprez sportowych, współpracy organizatora i organu wydającego zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej z policją (m.in. także w sprawie projektów przebudowy stadionów), roli kierownika ds. bezpieczeństwa w przygotowaniu i przeprowadzeniu meczu piłki nożnej i zasadach przyjmowania kibiców przyjezdnych, zadaniach organów samorządu terytorialnego w zapewnieniu bezpieczeństwa imprez masowych.

  ZOBACZ: TAK SIĘ ŁAPIE PSEUDOKIBICÓW NA ŚLĄSKU! [WIDEO]

  Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych uprawnia wojewodę do umieszczenia stadionu, obiektu lub terenu, na którym przeprowadzone mogą być imprezy masowe, w prowadzonym wykazie stadionów, obiektów lub terenów, na których utrwalanie przebiegu imprezy masowej za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk jest obowiązkowe. Obecnie w wykazie wojewody śląskiego znajdują się 23 obiekty, w tym 14 stadionów piłkarskich, 5 lodowisk krytych, 3 hale sportowe i widowiskowo-sportowe, 1 obszar rynku.

  Uprawnieniem wojewody jest też nałożenie na organizatora imprezy masowej organizowanej w miejscu nie objętym wykazem obowiązku jej utrwalana za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

  W przypadku negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z planowaną lub przeprowadzoną imprezą masową wojewoda uprawniony jest do wydania zakazu przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności, a także wprowadzenia zakazu przeprowadzania przez organizatora imprez masowych na terenie województwa lub jego części na cza określony lub nieokreślony. Od marca 2008 roku do marca 2011 r. wojewoda śląski wydał 8 zakazów organizowania imprez masowych z udziałem publiczności, wszystkie dotyczyły meczy piłki nożnej.

  W ubiegłym roku w kraju policja zatrzymała w związku z zakłóceniem bezpieczeństwa imprez masowych 2 tys. osób, w tym blisko 300 to były osoby nieletnie.

  ZOBACZ: AWANTURY PODCZAS MECZU LITWA-POLSKA [WIDEO]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to już sie robi nudne godanie w kółko tego samego

   lolek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   na razie to wygląda tak ze to kibice godajom wam zero tolerancji dla was . od 15 lat to samo burdy , ustawki , walki między psycholami a wy ciągle dupcycie jedno i to samo a jak jest to każdy widzi

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama