Ważne
  Most i obwodnica Żywca: Gehenna potrwa do lipca?

  Most i obwodnica Żywca: Gehenna potrwa do lipca?

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W ostatnim czasie tempo prac uległo przyspieszeniu. Wczoraj odbyła się kontrola tzw. wieszaków
  1/2
  przejdź do galerii

  W ostatnim czasie tempo prac uległo przyspieszeniu. Wczoraj odbyła się kontrola tzw. wieszaków ©UM Żywiec

  Wykonawca zapewnia, że skończy budować most i śródmiejską obwodnicę za ponad dwa miesiące. Niestety, nie oznacza to, że w chwili zakończenia robót kierowcy będą mogli od razu z nich korzystać
  Kiedy skończy się wielomiesięczna gehenna mieszkańców Żywiecczyny spowodowana budową nowego mostu na Sole i śródmiejskiej obwodnicy Żywca? Jak zapewniają wykonawca oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich, już niebawem.

  - Według deklaracji przedstawicieli konsorcjum Rubau i Rubau, wszystkie prace przy budowie mostu i pozostałych elementów objętych kontraktem zakończą się na przełomie czerwca i lipca, a wykonawca będzie dążyć do tego, by stało się to jeszcze w czerwcu - poinformował Ryszard Pacer, rzecznik prasowy katowickiego ZDW.

  Jest jednak jedno "ale". Jeśli nawet prace zostaną zakończone, to nie oznacza, że od razu będzie można korzystać z drogi i mostu.

  - Zakończenie budowy nie jest równoznaczne z oddaniem do użytku nowej drogi i mostu. Końcowe odbiory przez uprawnione służby państwowe mogą trwać kilka tygodni - podkreślił Pacer.

  Co ostatnio zostało zrobione?

  W ubiegłym tygodniu płyta nowego mostu na Sole została podwieszona. Tym samym zakończyło się wznoszenie jego konstrukcji. Trwają przygotowania do regulacji obiektu, co zostanie wykonane po przeprowadzeniu szczegółowych badań jego geometrii. Podobnie, po wykonaniu badań w najbliższych dniach wyznaczony zostanie docelowy kształt jezdni na moście. Kończą się także przygotowania do zabezpieczenia antykorozyjnego przeprawy. Próbne obciążenie jego - jak to mówią konstruktorzy - ustroju nośnego planowane jest natomiast na 22 czerwca, już po ułożeniu nawierzchni bitumicznej.
  Niebawem położona będzie także nawierzchnia w półotwartym tunelu biegnącym wzdłuż rzeki.

  Zaległości wobec podwykonawców

  Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się 15 listopada 2014 r. Kilka tygodni temu konsorcjum Rubau i Rubau wypowiedziało umowę z głównym podwykonawcą, firmą KPRM. Konsorcjum podjęło kroki, by podpisać nowe umowy z podwykonawcami KPRM. To się udało i w ostatnich tygodniach tempo prac przyspieszyło.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Gehenna"

   z_miasta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   "Gehenna" to jednak za mocne słowo.

   Są korki, to prawda. Ci którzy muszą jeździć samochodami (kurierzy, firmy transportowe i wiele innych osób...) cierpią z powodu buców, którzy swoimi złomami...rozwiń całość

   "Gehenna" to jednak za mocne słowo.

   Są korki, to prawda. Ci którzy muszą jeździć samochodami (kurierzy, firmy transportowe i wiele innych osób...) cierpią z powodu buców, którzy swoimi złomami jeżdżą absolutnie wszędzie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama