Piast Gliwice: Sprawa odejścia Kamila Wilczka jest...

  Piast Gliwice: Sprawa odejścia Kamila Wilczka jest przesądzona? W Gliwicach wciąż wierzą

  Piotr Grela

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prezes Adam Sarkowicz
  1/2
  przejdź do galerii

  Prezes Adam Sarkowicz ©Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni

  Piłkarzy Piasta Gliwice czeka nerwowa walka o utrzymanie. Włodarze klubu szykują się do trudnych rozmów kontraktowych. Rozmowa z prezesem Adamem Sarkowiczem.
  Jaki scenariusz przewiduje pan na rundę finałową? Zapowiada się nerwowa walka o utrzymanie do samego końca.
  Każdy z tych ośmiu zespołów z grupy spadkowej walczy, aby utrzymać ekstraklasę i zakończyć rozgrywki na dobrym miejscu. Nie ukrywam, że dla nas także jest to bardzo stresująca sytuacja. Każdy mecz jest meczem o wszystko.

  Brak awansu do pierwszej ósemki oznacza, że dni Radoslava Latala w Piaście są policzone czy pana zdaniem jest szansa na przedłużenie umowy z trenerem?
  Jak najbardziej, jest szansa przedłużenia umowy z trenerem Latalem. Widzimy zmianę w organizacji gry zarówno w trakcie meczów jak i w trakcie procesu treningowego.
  Nastąpiła poprawa jakości i wydaje mi się, że są duże szanse, aby porozumieć się z trenerem. Wiemy w jakiej sytuacji trener Latal przejmował klub. Po miesiącu pracy widzimy, że jego praca przynosi efekty. Nie spodziewamy się na chwilę obecną żadnych fajerwerków, ale oczekujemy solidnej gry i na to trener Latal kładzie duży nacisk. Zdaję sobie sprawę, że kontrakt zostanie przedłużony, gdy zostanie wykonany plan minimum, czyli utrzymanie. Docelowo mierzymy w miejsce od dziewiątego do dwunastego.

  Jak ocenia pan szanse na to, że Kamil Wilczek zostanie w Piaście Gliwice na kolejny sezon? Czy sprawa jego odejścia jest już może rozstrzygnięta?
  Piłka jest po stronie Kamila. Jeżeli znajdzie klub, otrzyma, lub już dostał propozycję, to myślę, że pójdzie w tym kierunku. Zostawiam nam jeszcze 30-40 proc. szans na to, żeby podpisać kontrakt z Kamilem. Wszystko zależy od niego i ofert z zagranicznych klubów. Myślę, że Kamil Wilczek czuje się tutaj dobrze, jest zawodnikiem, na którego gra zespół. Tutaj ustabilizował formę i w tej chwili jest wyróżniającą się postacią.

  Piasta czeka rewolucja kadrowa? Kto odejdzie, kto zostanie?
  Jak wszyscy wiemy, kończą się umowy kilkunastu zawodnikom. Są osoby, z którymi nie przedłużymy kontraktu. Jednak na tym etapie wszyscy zdają sobie sprawę, że nic nie jest jeszcze całkowicie przesądzone.

  Piast przedłuży umowę z Vassiljevem?
  Tu nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Nie ma na chwilę obecną żadnych rozmów. Swoje oczekiwania muszą sprecyzować trenerzy i sam zawodnik.

  Rozmawiał: Piotr Grela


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama