Szczyrk skończył sezon narciarski. Ale i wiosną czekają nas...

  Szczyrk skończył sezon narciarski. Ale i wiosną czekają nas atrakcje

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szczyrk skończył sezon narciarski. Ale i wiosną czekają nas atrakcje

  ©Łukasz Klimaniec

  To był najgorszy sezon od 20 lat. Cztery razy naśnieżałem trasę, ale za każdym razem przyszedł halny i zabrał cały śnieg. Muszę dopłacić do tego interesu - załamuje ręce Tadeusz Kaim (na zdjęciu), właściciel ośrodka narciarskiego Kaimówka w Szczyrku.
  Szczyrk skończył sezon narciarski. Ale i wiosną czekają nas atrakcje

  ©Łukasz Klimaniec

  Wczoraj szczyrkowska Informacja Turystyczna poinformowała o oficjalnym zakończeniu sezonu narciarskiego pod Skrzycznem. Od 4 do 22 kwietnia zaplanowano przegląd techniczny kolei krzesełkowej na Skrzyczne.

  Sabina Bugaj, szefowa szczyrkowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji, stwierdziła, że sezon faktycznie był trudny.

  - Złożyły się na to trzy rzeczy: kryzys, brak naturalnego śniegu, więc nawet sztuczne naśnieżanie tras niewiele pomogło, oraz brak inwestycji w infrastrukturę narciarską - wylicza Bugaj.
  Dodaje, że inwestycje są potrzebne, bo o ile kiedyś narciarze zadowoleni byli z tego, że mogli tylko pozjeżdżać, to teraz - oprócz szusowania w nowoczesnych warunkach - oczekują także innych atrakcji.

  - Niektórzy nocowali w Szczyrku, a jeździli na narty do Wisły, bo tam infrastruktura jest lepiej przygotowana. Bez inwestycji się nie obejdzie. Niestety, co roku żyjemy nadzieją, a później nic z tego nie wynika - podkreśla Kaim.

  Sezon narciarski się skończył, ale - jak mówi Bugaj - do Szczyrku warto przyjechać także wiosną i latem. - Przygotowujemy wiele niespodzianek dla turystów. Jedną z nich będzie szukanie skarbu. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów, ale to będzie fajna impreza - zapewnia Bugaj.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama