Ważne
  Industriada 2015: Mioush i Jimek z orkiestrą, akustyczny...

  Industriada 2015: Mioush i Jimek z orkiestrą, akustyczny Oberschlesien WIDEO + ZDJĘCIA

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Industriada 2014
  1/13
  przejdź do galerii

  Industriada 2014 ©Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni

  Dokładnie za cztery tygodnie rozpocznie się Industriada - święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Tegoroczna jej edycja będzie szczególna - trwać bowiem będzie dwa, a nie jak do tej pory jeden dzień. Piątkowa odsłona Industriady ma być swoistym "rozruchem". Stąd też imprezy odbędą się jedynie w pięciu wybranych obiektach na terenie Katowic, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Świętochłowic oraz Siemianowic Śląskich.
  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej organizatorzy Industriady ujawnili, że 12 czerwca fani muzyki będą mogli wysłuchać wieczorem w siemianowickim Parku Tradycji akustycznego koncertu grupy Oberschlesien, zaś na terenie byłej kopalni "Polska" w Świętochłowicach występu Józefa Skrzeka poświęconego pamięci jego brata - Jana "Kyksa" Skrzeka.

  W Katowicach z Murcek przez Giszowiec i Nikiszowiec przejdą uczestnicy górniczego spaceru nordic walking (wyposażeni będą w lampki i kaski).
  W Siemianowicach Śląskich zobaczyć będzie można występ teatru ognia, w Chorzowie wejść na wieżę szybu Prezydent, gdzie czekać będzie John Baildon oraz hrabia Fryderyk Reden, zaś w Tarnowskich Górach można będzie nocą odbyć spacer tamtejszymi podziemiami.

  To jeszcze nie wszystko! W szopienickiej walcowni obejrzeć można będzie specjalnie namalowany na tą okoliczność obraz Erwina Sówki i wziąć udział w "Industrial Rave" (to coś dla miłośników muzyki elektroniczneji techno).

  Brzmi atrakcyjnie? A zatem przypominamy, że to ma być jedynie wstęp przed zapowiedzianym na sobotę (13.06) osiągnięciem pełni mocy. Tej część atrakcji organizatorzy na razie nie chcą jeszcze zdradzać. Z jednym wyjątkiem - wyjawili czego można się będzie spodziewać na finale tegorocznej Industriady.

  Odbędzie się on na terenie naziemnej części sztolni "Królowa Luiza" w Zabrzu, a w roli głównej wystąpią muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Radzimir Dębski (znany jako Jimek) oraz Miuosh. Wszyscy ci, którzy nie załapali się na marcowe koncerty tych artystów w katowickim NOSPR-ze teraz będą mogli nadrobić zaległości.
  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama