Remonty dróg w Mysłowicach: Jak wiosna, to wykopki. Gdzie...

  Remonty dróg w Mysłowicach: Jak wiosna, to wykopki. Gdzie spotkamy drogowców? [ZDJĘCIA]

  Monika Chruścińska-Dragan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wielka Skotnica
  1/9
  przejdź do galerii

  Wielka Skotnica ©Monika Chruścińska-Dragan

  Na PCK budują nowe chodniki i kanalizację, na Skotnicy - asfalt i zatoki. Sprawdźcie, gdzie jeszcze tego lata ustawią się drogowcy.
  Na Wielkiej Skotnicy drogowcy kończą właśnie budowę zatok i wjazdów do posesji. Na os. Kotarbińskiego w Morgach kładą asfalt, a na PCK - uwijają się z nowymi chodnikami. Zmotoryzowani muszą liczyć się tu z mijankami. Macie już dość? A to dopiero początek.

  W tegorocznym budżecie na remonty dróg miasto zabezpieczyło łącznie 14,5 mln zł. Największe inwestycje to te, które już się rozpoczęły oraz planowana przebudowa ulicy Piastów Śląskich od Kopalnianej do zbiegu z Dzierżonia.
  Powstać ma tu też nowe, niewielkiej średnicy rondo. Miasto w styczniu pozyskało na ten cel 2,5 mln złotych unijnych pieniędzy. Urzędnicy o dofinansowanie inwestycji ubiegali się jeszcze w 2009, ale wtedy inwestycja trafiła tylko na listę rezerwową. Całość prac ma pochłonąć blisko 5 mln złotych.

  Na PCK drogowcy "wprowadzili" się już jesienią minionego roku i "zabawią" tu aż do końca pierwszego kwartału 2016 roku. Kierowców czeka tu zatem wątpliwa przyjemność kursowania po rozkopanej drodze jeszcze przez blisko dziesięć miesięcy. Na dodatek w ruchu wahadłowym. Ale... opłaca się zacisnąć zęby. Po przebudowie ulicy będzie tu nie tylko nowy chodnik, nowy asfalt, ale i wyglądana latami kanalizacja deszczowa. Miasto przy okazji remontu drogi wybuduje bowiem także "bu-rzówkę". Całość zamknąć ma się w kwocie 2 mln 195,5 tys. złotych.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYPADKI, KOLIZJE, OBJAZDY – ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ TUTAJ
  BYŁEŚ ŚWIADKIEM ZDARZENIA? NAPISZ I PRZEŚLIJ ZDJĘCIE LUB FILM NA alert@dz.com.pl


  Dobiega końca za to I etap przebudowy Wielkiej Skotnicy. Drogowcy kładą tu już nową nawierzchnię, budują zatoki autobusowe i ostatnie wjazdy na posesje i chodniki. Gotowy jest już odcinek od Janowskiej do 1000-lecia Państwa Polskiego. Na drugim - najdłuższym - od Janowskiej do sklepu Biedronka powstały chodniki, zatoki autobusowe, a Tauron postawił nowe słupy oświetlenia ulicznego. Całość przewidzianych w I etapie prac ma być gotowa do 30 czerwca.

  Drugą, równie długo wyglądaną inwestycją, jest budowa nowego mostku nad Boliną. Robotnicy jeszcze w tym roku rozbiorą stary obiekt i rozpoczną budowę nowego. Na ten rok radni zaplanowali na to 600 tys. zł.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama