Ważne
  Jaworzno: Pożary, kradzieże i inne zdarzenia

  Jaworzno: Pożary, kradzieże i inne zdarzenia

  ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jaworzno: Pożary, kradzieże i inne zdarzenia
  W ostatnich dniach, jak zwykle strażacy mieli sporo pracy w ostatnich dniach. Również policjanci brali udział w rozmaitych interwencjach. Dowiedzcie się, co działo się w Jaworznie.
  Jaworzno: Pożary, kradzieże i inne zdarzenia
  Strażacy w akcji
  A W minionym tygodniu strażacy interweniowali 16 razy. Trzy razy wyjeżdżali do pochylonych lub powalonych drzew. Dwa razy zabezpieczali imprezy masowe: na stadionie miejskim i w hali MCKiS. Doszło też do dwóch pożarów traw. Neutralizowali też plamę ropopochodną na jezdni. Zostali również wezwani do zadymienia budynku wielorodzinnego przy ul. Insurekcji Kościuszkowskiej. Kłęby dymu wydobywały się z mieszkania na trzecim piętrze.
  Okazało się, że wywołała je przypalona potrawa. Sporo pracy mieli też na ulicy Tetmajera, gdzie doszło do wypadku ciężarówki, przewożącej popiół. 22-letni mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Kierowca złamał nogę. Był trzeźwy.
  - Działania straży pożarnej polegały na odcięciu akumulatorów w samochodzie ciężarowym , który znajdował się poza pasem ruchu - informuje mł. ogn. Paweł Chechelski z Wydziału Operacyjno- Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. - Następnie zabezpieczono przewrócony słup oświetleniowy, do momentu przybycia pracowników zakładu energetycznego - dodaje.

  Było dużo kradzieży
  A Złodzieje w Jaworznie wciąż działają. Ostatnio ukradli na przykład 100 metrów przewodu teletechnicznego, wykopując go z ziemi w rejonie kompleksu leśnego przy ulicy Inwalidów Wojennych. Firma Tauron oszacowała straty na ponad 20 tys. złotych. Do kradzieży doszło też na ulicy Jagiellońskiej, gdzie nieznany sprawca z otwartego volkswagena touran ukradł dokumenty i pieniędzmi. Doszło też do włamania do piwnicy w bloku przy ulicy Partyki, skąd złodzieje ukradli sześć rowerów marki m.in. Giant, Kross i RockRider. Straty wynoszą 6 tys. złotych. Kolejny nieznany 34-letnią kobietę, która jechała autobusem. Straciła telefon komórkowy Samsung Galaxy wartości 700 złotych.

  Po alkoholu za kierownicą
  A Na ulicy Św. Wojciecha policja zatrzymała 19-latkę, która jechała samochodem, choć była w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało 0,4 promila.

  miał przy sobie narkotyki
  A W ręce stróżów prawa wpadł też 22-letni jaworznianin. Miał przy sobie marihuanę. Do zatrzymania doszło na ulicy Inwalidów Wojennych. Inny 22-latek zawinił z kolei tym, że, kopiąc baner reklamowy przy ul. Gunwaldzkiej, uszkodził go. Starty wynoszą 500 złotych.

  Agresywni jaworznianie
  A Były też interwencje w sprawie agresywnych mężczyzn. Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu przy al. Piłsudskiego groził swojej byłej dziewczynie, że ją zabije i nękał ją telefonami. W ręce policji wpadł też 22-latek, który w mieszkaniu przy ulicy Kościuszki pobił swoją konkubinę. Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala.


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Noc Muzeów 2015. Noc Muzeów w Katowicach i innych miastach województwa [NOC MUZEÓW PROGRAM]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama