Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:0 Gergel! Madej! [NA ŻYWO + RELACJA LIVE, ONLINE, TRANSMISJA TV]

TOK
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:0 Roman Gergel strzelił w 58. min. W 78. min. strzelił Łukasz Madej. NA ŻYWO + RELACJA ONLINE W meczu 32. kolejki ekstraklasy, w grupie mistrzowskiej Górnik Zabrze grał z Pogonią Szczecin.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:0 NA ŻYWO + RELACJA ONLINE:

W meczu 32. kolejki ekstraklasy w grupie mistrzowskiej Górnik Zabrze wygrał z Pogonią Szczecin 2:0 (0:0). Roman Gergel (58), Łukasz Madej (78).

Górnik i Pogoń przegrały pierwsze mecze po podziale na grupy, dlatego dziś oba zespoły bardzo chciały zdobyć pierwsze punkty.

W ekipie „Portowców” zadebiutował Sebastian Murawski, zastępując pauzującego za czerwoną kartkę Mateusza Matrasa. Pod odejściu z Górnika Wojciecha Łuczaka, na szpicy zagrał Konrad Nowak.

Od początku inicjatywa należała do gospodarzy, którzy w 15. minucie… mogli stracić gola. W sytuacji po rzucie rożnym z bliska nad poprzeczką główkował Wojciech Golla. Stojący między słupkami bramki zabrzan Grzgorz Kasprzik miał dużo szczęście.
Jednak znacznie więcej pracy miał pod drugiej stronie boiska Radosław Janukiewicz. Bramkarz Pogoni świetną paradą obronił strzał z 16 metrów Roberta Jeża i nie bez trudu poradził sobie z uderzeniem z dystansu Adama Dancha. Mecz do przerwy był ciekawy, choć piłkarze skupili się głównie na dośrodkowaniach, ustanawiając chyba nieoficjalny rekord ligi. W tym elemencie po 45 minutach było 19 do 16 dla Górnika, na koniec 30:29.

Od 58. minuty Górnik prowadził 1:0. Roman Gergel dostał piłkę od Rafała Kurzawy. Ruszył od połowy boiska, poradził sobie z Maksymilianem Rogalskim. Zakręcił debiutantem Murawskim i pokonał Janukiewicza!

Pogoń chciała wyrównać i blisko celu był Adam Frączczak, jednak piłkę zmierzając do bramki wybił Oleksandr Szeweluchin.
W 73. minucie powinno być 2:0 dla Górnika. Po szybkiej kontrze pojedynek z Janukiewiczem przegrał Radosław Sobolewski.
Pięć minut później zabrzanie cieszyli się z drugiej bramki. Łukasz Madej, który wszedł z ławki rezerwowych, ośmieszył w polu karnym Dominka Kuna i pięknie strzelił z lewej nogi.

Opnie trenerów

Józef Dankowski (Górnik)

Spodziewaliśmy się tego, że będzie to ciężkie spotkanie. Chcieliśmy zareagować odpowiednio na to, co stało się tydzień temu w Krakowie (porażka 1:4 - przyp. red.), gdzie nie zagraliśmy dobrego spotkania. Nie chcieliśmy do tego wracać, ale mimo wszystko cały tydzień byliśmy źli na siebie, że w tak łatwy sposób oddaliśmy mecz. Na każdych zajęciach w tygodniu było czuć i widać sportową złość.

Cieszy mnie, że kilka zmian w zespole nie odbiło się na jakości gry, na tym, co chcieliśmy grać. Chwała wszystkim, bo wnieśli optymizm, a dzisiejsza wygrana pokazuje, że ta grupa ludzi jest warta tego, by dalej razem grać.

Czesław Michniewicz (Pogoń)

Gratuluję Górnikowi zwycięstwa, po którym może on z optymizmem patrzeć na grę o wyższe lokaty. Nam nie udała się ta sztuka, doznaliśmy drugiej porażki w rundzie finałowej, a trzeciej z rzędu. Spodziewaliśmy się mocnego początku w wykonaniu Górnika i gdy mecz się wyrównał, po przerwie wydawało się, że mamy szansę na gola. Górnik się odkrywał, ale to my straciliśmy gola z kontrataku, po bramce świetnego piłkarza Romana Gergela - bardzo mi się podoba jego gra.

Martwi mnie to, że nie wyciągamy wniosków. Nie ma dla nas usprawiedliwienia, to że mamy zapewnione utrzymanie o niczym nie świadczy. Chcemy robić postępy, a dziś ich nie było widać. Przed nami mecz z Wisłą w Krakowie, trzeba teraz poleczyć rany...

Żałuję, że zagraliśmy drugą połowę w taki, a nie inny sposób, bo była szansa na punkt, który co prawda by nas nie uszczęśliwił, ale remis zawsze lepszy niż porażka. W ostatnich trzech meczach mogliśmy mieć co najmniej 7 punktów, a nie mamy żadnego. żródló: gornikzabrze.pl

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

W pierwszych meczach po podziale na grupy Górnik przegrał z Wisłą w Krakowie 1:4, a Pogoń u siebie z Lechią 1:3. W rundzie zasadniczej zabrzanie zremisowali na Roosevelta z Pogonią 1:1, natomiast w 29. kolejce ulegli w Szczecinie 1:3.

Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin? Nasz ekspert typuje remis

- Chcemy grać jak najlepiej w każdym meczu, tak będzie też w niedzielę. Czy myślimy o rewanżu? Chcemy przede wszystkim ustrzec się błędów, które w Szczecinie zdecydowały o wyniku. Musimy zagrać bardziej skutecznie jeśli chodzi o obronę. Tak się składa, że w tej kolejce gramy z Pogonią, ale chęć rewanżu nie jest tutaj najważniejsza - przekonuje trener Górnika Józef Dankowski. - Gramy o zwycięstwo, bo każda wygrana buduje atmosferę, a co za tym idzie buduje też pewność zespołu, daje sens tej pracy, którą wykonujemy na co dzień.

W kadrze Górnika na zabraknie kontuzjowanych Macieja Mańki, Błażeja Augustyna, Dzikami Gwaze i Armina Cerimagicia. Zabraknie też Wojciecha Łuczaka, z którym w piątek rozwiązano kontrakt na zasadzie porozumienia stron.

- Rozstałem się z Górnikiem w absolutnej zgodzie - mówi oficjalnej stronie klubu Wojciech Łuczak. - Powodem mojego odejścia w żadnym wypadku nie były kwestie finansowe. Najważniejszy dla mnie jest rozwój sportowy, w innym klubie będą mógł podjąć nowe wyzwania. W Górniku zawsze zostawiałem serce na boisku, nigdy się nie oszczędzałem. Naprawdę poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi i przyjaciół. To jest dla mnie bezcenne...Życzę Górnikowi sukcesów w tym i kolejnych sezonach.

Wojciech Łuczak spędził w Górniku trzy sezony, w trakcie których zagrał w 53 oficjalnych meczach i strzelił 6 goli (47 meczów w ekstraklasie i 4 bramki).