Katowice: Zbiórka śmieci na neony-słoneczniki rozkręca się!

  Katowice: Zbiórka śmieci na neony-słoneczniki rozkręca się!

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice: Zbiórka śmieci na neony-słoneczniki rozkręca się!

  ©www.slonecznik-neon.pl

  Nie rób z miasta śmietnika, zasponsoruj słonecznika - czyli Katowice zbierają śmieci na neony! Zbierają szkoły, restauratorzy i mieszkańcy...
  Katowice: Zbiórka śmieci na neony-słoneczniki rozkręca się!

  ©www.slonecznik-neon.pl

  Trwa i rozkręca się akcja "Nie rób z miasta śmietnika, zasponsoruj słonecznika", którą organizują wspólnie agencja kręci się! events i Stowarzyszenie Bona Fides.

  Idea akcji jest prosta zbieramy śmieci - surowce wtórne - a z ich sprzedaży sponsorujemy zakup neonów w kształcie słoneczników - kwiatów symboli walki Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Neony miałyby stanąć na dachu Superjednostki, a w dalszej kolejności na miejskich skwerach i reklamować starania Katowic o tytuł ESK 2016. Koszt przygotowania jednego neonu waha się w granicach od 6 do 7 tys.

  Do zabawy włączają się, choć nadal nieśmiało, katowiccy restauratorzy. - Kultowa oraz Galeriobar KATO po weekendach zbierają butelki i oddają do skupu - wymienia Kuba Nagórski z agencji kręci się! Events.

  Surowce mogą zbierać zarówno osoby prywatne, jak i organizacje, czy na przykład szkoły. Te ostatnie mają czas do 22 kwietnia. - Dla szkoły, która zbierze najwięcej środków w przeliczeniu na jednego ucznia przewidziana jest nagroda w postaci zestawu ekologicznych lamp do czytelni ufundowanych przez IKEA Katowice - wyjaśnia Nagórski.

  Zbieracie śmieci na własną rękę? Dla was też jest nagroda.

  - Do akcji włączył się katowicki hotel sieci Quality Hotels, dlatego dla osób, które w dniach od 1 kwietnia do 2 maja uzbierają najwięcej pieniędzy i przekażą je na konto "słonecznika" mogą wygrać voucher na nocleg ze śniadaniem dla 2 osób w apartamencie z dostępem do hotelowego Wellnes Centrum (basen, sauna i jacuzzi), albo voucher na weekendowy obiad rodzinny - wylicza Nagórski.

  Więcej informacji o projekcie, numer konta, na które możecie przelewać pieniądze ze sprzedaży surowców oraz punktu skupu znajdziecie na stronie www.slonecznik-neon.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama