Student Politechniki Śląskiej wygrał światowy konkurs "Water...

  Student Politechniki Śląskiej wygrał światowy konkurs "Water is life"

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Paweł Dadok, student Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, został laureatem pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie "Water is life". Zwycięska praca, promująca ekologiczną postawę i apelująca o zachowanie umiaru w gospodarowaniu światowymi zasobami wody, została wybrana spośród 5 tysięcy nadesłanych projektów.
  Student Politechniki Śląskiej wygrał światowy konkurs "Water is life"

  ©posterart-waterislife.com

  884 miliony ludzi na świcie nie ma wystarczającego dostępu do czystej wody. Mało tego, ponad 2,5 miliarda nie ma zapewnionych podstawowych warunków sanitarnych. Te przerażające statystyki oraz fakt, że każdego roku blisko dwa miliony ludzi umiera z powodów związanych z zanieczyszczeniem wód pitnych, z czego większość to dzieci, skłoniły niemieckie stowarzyszenie Zentralverband Sanitär Heizung Klima do sformułowania i postawienia następującego pytania:

  "Jak możemy wyjaśnić ludziom, dlaczego i jak należy oszczędnie używać wody?". O odpowiedź - w formie plakatu ekologicznego - poproszono studentów sztuk pięknych, projektowania, architektury i projektowania komunikacji, a także absolwentów tychże kierunków, pod warunkiem, że ukończyli studia maksymalnie rok wcześniej.
  Konkurs, zatytułowany "Water is life", ogłoszono jeszcze w ubiegłym roku, a prace nadsyłać było można do końca grudnia 2010. W sumie spłynęło ponad 5 tysięcy projektów z ponad 80 krajów, spośród których 15 marca br. międzynarodowe jury wyłoniło laureatów.

  W konkursie zwyciężyła - niezwykle oszczędna w środkach i może właśnie przez to bardzo sugestywna - praca Pawła Dadoka, studenta Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Laureat otrzymał 5000 euro, a jego dzieło, wraz z innymi nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami, prezentowane jest od 22 marca na organizowanej w ramach Światowego Dnia Wody wystawie w RPA.

  Według założeń organizatorów konkursu, sto najlepszych plakatów zostanie zaprezentowanych na wystawach podróżujących po całym świecie, będzie je można zobaczyć m.in. w Chinach, Niemczech i na Węgrzech.

  Nagrodzone prace i więcej informacji na temat "Water is life" można znaleźć na stronie:
  posterart-waterislife.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama