Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:1 Vassiljev! Efir! Podział punktów

Ruch Chorzów - Piast Gliwice: Piłkarze Ruchu grają w grupie spadkowej ekstraklasy z Piastem Gliwice. Zwycięzca derbów przybliży się do utrzymania się w lidze. Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:1. Zdobywcą gola Konstantin Vassiljev. Wyrównał Michał Efir. Dwa mecze Ruchu z Piasta w tym sezonie kończyły się zwycięstwami Niebieskich. Stare przysłowie mówi jednak, że do trzech razy sztuka i w trzeciej derbowej konfrontacji tych zespołów gliwiczanie faktycznie bliscy byli wygranej. Piast prowadził po pierwszej połowie, ale ostatecznie spotkanie w Chorzowie zakończyło się podziałem punktów.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice TRANSMISJA + RELACJA:

Piast objął prowadzenie po strzale Konstantina Vassilieva. Estończyk precyzyjnie przymierzył nad murem z 20 m. Była to pierwsza bramka gliwiczan strzelona w tym sezonie bezpośrednio z rzutu wolnego i jedyny celny strzał w tym meczu do przerwy. Goście okazji do zdobycia gola mieli jednak w pierwszej połowie znacznie więcej. Kamil Wilczek mógł zdobyć przynajmniej dwie bramki. Najpierw po błędzie Bartłomieja Babiarza strzelił z 16 m nad poprzeczką, a później najlepszy snajper naszej ekstraklasy długo zachodził w głowę jak nie trafił do siatki z 7 m po dośrodkowaniu Bartosza Szeligi.

Faworytem śląskich derbów był Ruch, który w poprzedniej kolejce wygrał w Kielcach. Gospodarze grający bez pauzującego za kartki Grzegorza Kuświka już w 2 minucie mogli objąć prowadzenie, ale doskonałej okazji nie wykorzystał Filip Starzyński. „Figo” wyraźnie nie miał w sobotni wieczór swojego dnia, bo równie łatwo jak dochodził do sytuacji strzeleckich tak je później marnował. Rozgrywający Niebieskich, który wciąż nie przedłużył wygasającego w czerwcu kontraktu z klubem, tuż przed przerwą po centrze Marka Zieńczuka strzelał głową z 5 m nad bramką, a chwilę później dosłownie centymetrów zabrakło mu by skierować piłkę do siatki po podaniu Jakuba Kowalskiego.

W przerwie w szatni Ruchu musiało być gorąco, bo po przerwie Niebiescy zagrali znacznie lepiej. Najpierw gliwiczan postraszył Marek Zieńczuk, który z rzutu wolnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Kolejny atak chorzowian przyniósł im wyrównanie, a kibice długo oklaskiwali tę akcję. Łukasz Surma, mimo asysty rywali, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów na połowie Piasta i podał do Starzyńskiego, któremu dośrodkowania wychodziły dziś lepiej niż strzały. Figo wrzucił futbolówkę w pole karne, a Michałowi Efirowi nie pozostało nic innego jak posłać ją z bliska głową do siatki. Był to trzeci gol napastnika chorzowian w tym sezonie. Efir wpisywał się na listę strzelców tylko wówczas, gdy wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Piast też miał swoje okazje. Zaraz po zmianie stron prowadzenie gliwiczan mógł podwyższyć Wilczek. Jego uderzenie z 10 m w swoim stylu efektowną paradą obronił jednak Putnocky. W doliczonym czasie gry Michał Helik trafił w poprzeczkę.

Ruch Chorzów – Piast Gliwice 1:1 (0:1)

Bramki 0:1 Konstantin Vassiliev (19-wolny), 1:1 Michał Efir (60-głową)

Sędziował Paweł Gil (Lublin)
Widzów 6.581 (w tym 154 z Gliwic)
Żółte kartki Horvath, Murawski (Piast)

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Helik, Grodzicki, Szyndrowski – Kowalski (85. Gigołajew), Babiarz, Starzyński, Surma, Zieńczuk – Visnakovs (46. Efir)

Piast Szmatuła – Mokwa, Horvath, Hebert, Brożek – Szeliga, Carles Martinez, Hanzel (87. Podgórski), Vassiliev (90. Osyra), Moskwik (46. Murawski) – Wilczek

PRZED MECZEM PISALIŚMY:

Piast do meczu w Chorzowie przystąpi po niespodziewanej porażce w poprzedniej kolejce z Górnikiem Łęczna.

- Ruch po zwycięstwie nad Koroną jest faworytem tego spotkania, zwłaszcza że zagra na własnym stadionie. Dla nas każdy mecz w rundzie finałowej będzie trudny. Naszym celem jest utrzymanie i dlatego chcemy w Chorzowie powalczyć o zwycięstwo - powiedział trener gliwiczan Radoslav Latal.

Kto zagra w meczu Ruch Chorzów - Pisat Gliwice SKŁADY:

Czech w śląskich derbach będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników łącznie z wracającym do zdrowia Saszą Żivcem.

- Faktycznie dobrze zaczęliśmy tę rundę finałową, ale znamy doskonale wartość Piasta i wiemy, że w meczu z gliwiczanami musimy być cały czas bardzo skoncentrowani. Zagramy bez Pawła Oleksego, który na jednym z treningów skręcił staw skokowy i na pewno nie wystąpi w dwóch najbliższych meczach z Piastem i Podbeskidziem, oraz pauzującego za kartki Grzegorza Kuświka. Brak naszego najlepszego strzelca na pewno jest dużym osłabieniem, ale liczę, że ten kto za niego zagra w ataku stanie na głowie, żebyśmy wygrali - stwierdził szkoleniowiec chorzowian Waldemar Fornalik.

MECZ RUCH CHORZÓW - PIAST GLIWICE RELACJA LIVE + ONLINE

Kto wygra mecz Ruch Chorzów Piast Gliwice
Ruch w tym sezonie już dwukrotnie grał z Piastem i obydwa mecze wygrał. Jesienią Gliwicach było 1:0 dla Niebieskich po bramce Grzegorza Kuświka, a wiosną w Chorzowie 2:0 po trafieniach Kuświka i Jakuba Kowalskiego. Co ciekawe w każdym z tych spotkań obie drużyny prowadziły różne duety szkoleniowców. Na Okrzei Jan Kocian wygrał z Angelem Perezem Garcią, a na Cichej Hiszpana pokonał Waldemar Fornalik. Teraz były selekcjoner reprezentacji Polski zagra z zespołem prowadzonym przez Radoslava Latala.

Brak Kuświka, który jak widać miał patent na gliwiczan może być sporym problemem dla Ruchu, zwłaszcza że w ekipie Piasta zagra Kamil Wilczek prowadzący w rankingu strzelców ekstraklasy. Snajper gliwiczan jest nie tylko najskuteczniejszym, ale też najczęściej strzelającym piłkarzem naszej ligi. W dotychczasowych meczach Wilczek oddał aż 102 strzały na bramkę rywali zdobywając 16 bramek.

*Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
*Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
*Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
*NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
*Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
*Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

Materiał oryginalny: Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:1 Vassiljev! Efir! Podział punktów - Dziennik Zachodni