Parkowanie w Parku Śl. Za kilka godzin zapłacisz więcej niż...

  Parkowanie w Parku Śl. Za kilka godzin zapłacisz więcej niż do tej pory

  Zdjęcie autora materiału

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Park Śląski płatne parkingi
  1/6
  przejdź do galerii

  Park Śląski płatne parkingi ©Kamila Rożnowska

  Podjeżdżasz, drukujesz bilet, szlaban się otwiera, wjeżdżasz, parkujesz... Wszystko działa bez zarzutu. Nic prostszego, ale w Parku Śląskim to nowość. Od poniedziałku obowiązuje nowy system naliczania opłat. I będzie drożej. Sporo drożej dla tych, którzy chcieli zostawić samochód na dłużej. Teraz za postój kilka godzin trzeba zapłacić więcej niż dotychczas. - Myślę, że jest ryzyko, że ludzie przestaną przyjeżdżać do parku. Bo to za duży koszt - mówiła nam jedna ze spacerowiczek, która do parku przyjechała samochodem.
  Zamiast nielimitowanego postoju i stałej opłaty wjazdowej w dni robocze (5 zł) i weekendy (10 zł) - stawka godzinowa, naliczana już od początku postoju. To właśnie rewolucja w systemie parkowania w Parku Śląskim, która zaczęła obowiązywać od dzisiaj.

  Teraz za godzinę postoju na parkowym parkingu trzeba zapłacić 2,5 zł w dni robocze i 4 zł w weekendy i święta. A to oznacza, że za kilka godzin stania zapłacimy więcej niż dotychczas.

  Darmowe parkowanie przysługuje jedynie osobom niepełnosprawnym. Przy wyjeździe nie zapłacimy też, jeśli tylko kogoś dowoziliśmy i nie zajęło nam to więcej niż 15 min.

  W poniedziałek za postój na parkingu nie płacili też uczestnicy kongresu "Obywatel Senior", który odbywał się właśnie w skansenie.

  Ale to nie jedyna zmiana w polityce parkowania w Parku Śląskim. Od dzisiaj obowiązuje też zasada "wjeżdżasz do jednej strefy, wyjeżdżasz w tej samej". A jeśli złamiesz tę zasadę przy wyjeździe trzeba będzie zapłacić 50 zł kary porządkowej. Za złamanie regulaminu.

  Ten nowy system parkowania wywołał lawinę komentarzy. - Myślę, że jest ryzyko, że ludzie przestaną przyjeżdżać do parku. Bo to za duży koszt - mówiła nam pani Małgorzata, jedna ze spacerowiczek, która do parku przyjechała samochodem, ale posiada kartę parkingową osoby niepełnosprawnej, więc mogła stać za darmo.

  Z kolei pan Rafał uważa, że ludzie zaczną po prostu zostawiać swoje samochody na znajdującym się w pobliżu Stadionu Śląskiego parkingu Carrefoura. I być może stanie się to, co w Katowicach np. pod CH Belg. Tam w zeszłym roku pojawiały się parkometry.


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Noc Muzeów 2015. Noc Muzeów w Katowicach i innych miastach województwa [NOC MUZEÓW PROGRAM]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama