Hokej: Katowice rywalizują o mistrzostwa świata z Łodzią i...

  Hokej: Katowice rywalizują o mistrzostwa świata z Łodzią i Gdańskiem

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ©Andrzej Banas

  Prezes Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie chciałby mieć w Spodku nie tylko mistrzostwa świata dywizji 1A, ale też klub grający w zawodowej lidze EBEL.

  ©Andrzej Banas

  Pewniakiem do organizacji MŚ zaplecza hokejowej elity był Kraków. Działacze PZHL byli bardzo zadowoleni z tegorocznych mistrzostw przeprowadzonych w tym mieście i podkreślali, że chcą, żeby Tauron Arena stała się narodową halą naszej reprezentacji. Na kongresie IIHF w Pradze prezes Dawid Chwałka chcąc pozyskać głosy Austriaków i Słoweńców zgodził się jednak na #przesunięcie turnieju o tydzień - z 16 na 23 kwietnia, bo liga EBEL, w której grają drużyny z tych dwóch krajów bardzo późno kończy sezon.
  Okazało się, że w dniach 23-29 kwietnia 2016 roku, w którym mają zostać rozegrane mistrzostwa, krakowska hala jest już zarezerwowana, a to otworzyło szansę na dostanie tej imprezy innym obiektom.

  Stara się o nią m.in. katowicki Spodek, który ma przecież piękne hokejowe tradycje, a w dodatku jest stolicą regionu, w którym jest najwięcej ligowych klubów.

  - Chcemy zorganizować MŚ, ale poważne rozmowy z PZHL zaczniemy jak poznamy konkretne oczekiwania związku - powiedziała Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. imprez strategicznych.

  Spodek ma jednak poważnych konkurentów. Są nimi Ergo Arena z Gdańska i Atlas Arena z Łodzi. Nieoficjalnie mówiło się, że swoją kandydaturę chce też zgłosić gliwicka hala Podium, ale rzecznik Urzędu Miejskiego w Gliwicach Marek Jarzębowski nie potwierdził tej informacji.

  - Zabiegam o organizację MŚ w Katowicach, ale nie chodzi mi tylko o tę jedną imprezę, ale o cały hokej w tym mieście. Namawiam władze do stworzenia tutaj jednego nowego silnego klubu, który grałby w Spodku i od #sezonu 2016/17 mógł przystąpić do rozgrywek austriackiej zawodowej ligi EBEL. To wcale nie są wielkie pieniądze, bo na sezon potrzeba 1,5-2 mln euro, a zawodników do tej drużyny można poszukać za oceanem, gdzie nie brakuje dobrych hokeistów z polskimi korzeniami. Naprzód Janów i HC GKS Katowice mogłyby wówczas skupić się na szkoleniu młodzieży - stwierdził Mirosław Minkina, prezes Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie.


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobry pomysł

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   W Katowicach imprezy światowe zawsze wychodzą najlepiej. W Spodku, MŚ byłyby czymś szczególnym. Przecież to w tym samym Spodku, Polska odnosiła największe sukcesy, np. pokonując ZSRR 6:4. Co do...rozwiń całość

   W Katowicach imprezy światowe zawsze wychodzą najlepiej. W Spodku, MŚ byłyby czymś szczególnym. Przecież to w tym samym Spodku, Polska odnosiła największe sukcesy, np. pokonując ZSRR 6:4. Co do połączenia Naprzodu i HC GKS-u. Myślę, że to niezły pomysł, powstałby bardzo mocny klub, który mógłby spokojnie rywalizować, z najlepszymi w Europie i w dodatku w tak pięknym i potężnym obiekcie, jakim jest Spodek. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama