Wystartowała wyprawa kajakiem z Raciborza do Szczecina!...

  Wystartowała wyprawa kajakiem z Raciborza do Szczecina! [WIDEO]

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jan Ścigocki

  Jan Ścigocki ©Aleksander Król

  W trakcie dziesięciu dni zamierza pokonać Odrę, płynąc z Raciborza do Szczecina Jan Ścigocki ze Strzelec Opolskich, który wczoraj rano zwodował swój kajak pod mostem zamkowym w Raciborzu.
  Jan Ścigocki

  Jan Ścigocki ©Aleksander Król

  - To ponad 740 kilometrów. Kamiński przepłynął Wisłę. Ja chcę pokonać Odrę. Jeszcze nikt w Polsce tego nie dokonał - mówi 60-letni śmiałek, który ma na swoim koncie sporo sukcesów, ale w... maratonach.

  Przewiduje, że najtrudniejszy będzie odcinek rzeki do Wrocławia. - Po drodze czekają mnie 22 śluzy. Jeśli będą zamknięte, będę musiał przenosić kajak lądem. To będzie kłopotliwe - przyznaje Jan Ścigocki, który pływa od dziecka. Już jako nastoletni chłopak żeglował samodzielnie po Zalewie Wiślanym we Fromborku. - Teraz jestem na emeryturze i mogę pozwolić sobie na takie przygody - dodaje były nauczyciel.

  Podczas wyprawy nad morze Ścigockiemu będzie towarzyszył jego przyjaciel Zenon Kędzierski. - Pojadę za Jankiem samochodem. Będziemy kontaktować się telefonicznie. Wierzę, że mu się uda - mówi Zenon Kędzierski. Łatwe to nie będzie. Woda w Odrze ma teraz zaledwie kilka stopni.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama