Katowice: Jeden klub hokejowy. W tym tygodniu działacze...

  Katowice: Jeden klub hokejowy. W tym tygodniu działacze Naprzodu i HC GKS podpiszą list intencyjny

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prezesi dwóch katowickich klubów hokejowych - Naprzodu Janów Janusz Grycner i HC GKS Dariusz Domogała - mają podpisać w piątek list intencyjny w sprawie powołania do życia w stolicy regionu nowego klubu. Jego nazwa nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że swoje mecze ta drużyna miałaby rozgrywać w Spodku. Gorącym orędownikiem takiego rozwiązania są władze miasta mające dość finansowania dwóch słabych zespołów.
  W ostatnim sezonie aż 8-krotnie byliśmy świadkami hokejowych derbów Katowic, lecz nie cieszyły się one zainteresowaniem fanów

  W ostatnim sezonie aż 8-krotnie byliśmy świadkami hokejowych derbów Katowic, lecz nie cieszyły się one zainteresowaniem fanów ©Maciej Gapiński

  - Włodarze Katowic powiedzieli nam wprost, że jeżeli chcemy dalszego finansowania z miejskiego budżetu, to musimy się ze sobą dogadać. Ten list intencyjny pokazuje, że my potrafimy się porozumieć, ale teraz oczekujemy kolejnego ruchu ze strony miasta, czyli wsparcia finansowego tej inicjatywy, bo nie godzimy się stworzenie nowego klubu po to, żeby dalej kontynuować dziadostwo - powiedział Janusz Grycner z Naprzodu.

  Co na to władze Katowic? - Chcemy zorganizować w Spodku przyszłoroczne mistrzostwa świata dywizji 1A i sprawić, żeby hokej w Katowicach wrócił na należne mu miejsce, bo przecież tradycje w tej dyscyplinie sportu mamy wspaniałe. Cieszymy się, że dwa rywalizujące dotąd ze sobą kluby usiadły do rozmów.
  To duża zmiana w sposobie myślenia działaczy. Poza piłką nożną zamierzamy postawić w mieście na dwie wiodące dyscypliny sportu, które będą grały w Spodku i hokej może jedną z nich. Takie sztandarowe kluby, które będą się biły w Polsce o medale, a nie o utrzymanie w lidze, mogą liczyć ze strony samorządu na większe środki, ale nieodzowny jest też prywatny sponsoring, bo miasto nie jest w stanie samo stworzyć drużyny walczącej o czołowe lokaty w kraju - powiedział Krzysztof Mikuła, wiceprezydent Katowic odpowiedzialny m.in. za sport.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama