Skoczów: Sprawa napadów rozwiązana

  Skoczów: Sprawa napadów rozwiązana

  JVL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy zakończyli trwające pół roku śledztwo w sprawie serii napadów na placówki handlowe w Skoczowie i jego okolicach. W ciągu trwania śledztwa mundurowi oraz prokuratura zebrała materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów przebywającemu w areszcie 35-latkowi z Górek Wielkich.
  Skoczów: Sprawa napadów rozwiązana

  ©KPP Cieszyn

  Do serii napadów doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wtedy to sprawca w ciągu kilku dni dopuścił się 4 rozbojów.

  We wszystkich przypadkach scenariusz był bardzo podobny. Zamaskowany napastnik terroryzował obsługę paralizatorem, zabierał pieniądze z kasy i uciekał. W dwóch przypadkach udało mu się ukraść po kilkaset złotych z kasy. Tak było m. in. w jednym ze sklepów w Pogórzu oraz w kiosku na skoczowskim osiedlu.

  Kolejne dwa napady nie udały się już rabusiowi, było tak w placówce handlowej w centrum Skoczowa i w Górkach Wielkich. Tam dzięki postawie pracowników, sprawca musiał uciekać bez pieniędzy. W pierwszym został przegoniony miotłą, a w drugim rabusiowi oberwało się koszem na śmieci.


  Policjanci wszczęli poszukiwania napastnika. Przełom w śledztwie nastąpił w marcu, gdy funkcjonariusze wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy namierzyli i zatrzymali sprawcę kolejnego rozboju w Skoczowie.

  Policjanci i prokuratorzy sprawdzali, czy zatrzymany miał związek z rozbojami z listopada. Przebywający w areszcie 35-latek z Górek Wielkich był już wcześniej znany wymiarowi sprawiedliwości. Jesienią 2013 roku skonstruował i zdetonował ładunek wybuchowy w Górkach Wielkich. Kryminalni oprócz rozbojów udowodnili mu również kradzież samochodu.

  Mieszkaniec Górek łącznie usłyszał 7 zarzutów. Policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego przekazali akta do prokuratury z wnioskiem o objęcie aktem oskarżenia podejrzanego. O dalszym losie 35-latka zdecyduje teraz sąd.


  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama