Katowice: Jest przetarg na budowę szlaku moderny!

  Katowice: Jest przetarg na budowę szlaku moderny!

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  16 infokiosków stanie jeszcze tej wiosny przy 16 obiektach będących najcenniejszymi przykładami katowickiej moderny
  Katowice: Jest przetarg na budowę szlaku moderny!

  ©Marzena Bugała

  Jest przetarg na stworzenie i oznakowanie szlaku architektury modernistycznej w Katowicach! Rozstrzygnięcie - 11 kwietnia. Czas na realizację - 40 dni. To znaczy, że szlak moderny prawdopodobnie zostanie uruchomiony jeszcze wiosną!

  Chodzi o dostawę i instalację 16 infokiosków, które staną przy 16 obiektach będących najcenniejszymi przykładami katowickiej moderny w ścisłym centrum Katowic, a także przygotowanie i produkcję prezentacji multimedialnej prezentującej perły architektury modernistycznej w stolicy województwa.


  Mowa o budowie szlaku jest już od ubiegłego roku. Na jego uruchomienie miasto pozyskało pieniądze unijne, cały projekt ma kosztować około 900 tys. zł, z tego dwie trzecie to dofinansowanie.

  Szlak ma mieć 5,5 kilometra. Znajdą się na nim dom usługowo-mieszkalny przy ul. Dworcowej 13, Dom Oświatowy przy ul. Francuskiej 12, domy mieszkalne przy ul. Wojewódzkiej 23 i ul. Dąbrowskiego 24, gmach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Śląskiego, Gmach Urzędów Niezespolonych przy Placu Sejmu Śląskiego, dom mieszkalny przy ul. Podchorążych 3, wille przy ul. Braków 4, Kościuszki 65, willa własna Tadeusza Michejdy przy ul. Poniatowskiego 19, willa przy ul. Kilińskiego 46, dom mieszkalny przy ul. PCK 6 i PCK 10, Drapacz Chmur przy ul. Żwirki i Wigury, Kościół Garnizonowy pw. św.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama