Piłkarki z Gimnazjum w Kochanowicach medalistkami finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup [ZDJĘCIA]

AKC
Dziewczęta z Kochanowic zdobyły brązowy medal w finale wojewódzkim Coca-Cola Cup 2015 Fot. ARC Drużyny

Do udziału w tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się prawie 25 tys. gimnazjalistów i ponad 14 tys. gimnazjalistek pragnących podążać drogą Roberta Lewandowskiego - w przeszłości uczestnika Coca-Cola Cup.

W finale woj. śląskiego zagrały 24 zespoły chłopców i dziewcząt, które musiały rozegrać dwie rundy eliminacyjne aby dostać się do wielkiego finału.

Dziewczyny z Gimnazjum Kochanowice, po awansie ze swojej grupy rozgrywkowej do półfinału, spotkały się z gimnazjalistkami z Istebnej. W bezpośrednim pojedynku lepsze okazały się zawodniczki z Istebnej, które awansowały do finału, w którym pokonały piłkarki z Wodzisławia.

Najlepszą strzelczynią turnieju została zawodniczka z Kochanowic, Sandra Knejska. Zespół z Kochanowic wystąpił w składzie Krystyna Rogacz, Stefania Wodarz, Sandra Knejska, Magda Łupierz, Klaudia Sprot, Justyna Tomys, Kamila Sowa, Karolina Sowa, Zuzia Maruszczyk, Ola Grabowska. Opiekunem zespołu był Bogusław Maciejewski.