Gliwice: Premier Ewa Kopacz na obchodach 70-lecia...

  Gliwice: Premier Ewa Kopacz na obchodach 70-lecia Politechniki Śląskiej [ZDJĘCIA]

  PP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na obchody 70-lecia Politechniki Śląskiej przybyła premier Ewa Kopacz
  1/47
  przejdź do galerii

  Na obchody 70-lecia Politechniki Śląskiej przybyła premier Ewa Kopacz ©Lucyna Nenow

  Premier RP Ewa Kopacz przyjechała dziś do Gliwic. Premier wzięła udział w uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Śląskiej, podczas którego wygłosiła krótkie przemówienie. Spotkanie było częścią obchodów 70-lecia największej technicznej uczelni na Śląsku.
  Spotkanie o godzinie 11 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ulicy Konarskiego 18 B w Gliwicach zgromadziło polityków, samorządowców i pracowników akademickich z gliwickiej uczelni, Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Świętokrzyskiej.

  - Co dwunasty prezes firmy w Polsce jest absolwentem Politechniki Śląskiej. Po 25 latach wolności 16 milionów ludzi w Polsce ma pracę. To mało i dużo, ale nie rozumiem ludzi, którzy mówią o Polsce w zgliszczach - mówiła odnosząc się do toczącej kampanii prezydenckiej premier Kopacz.

  Podczas krótkiej przemowy pani premier odniosła się do sukcesów studentów wspominając ekologiczne bolidy, które rozsławiają politechnikę na całym świecie oraz unijnych "hojnych" dotacji na rozwój nauki.


  Głos po Ewie Kopacz, zabrał Jerzy Buzek. Wystąpienie pełne było wspomnień i ciepłych słów na temat śląskiej uczelni.
  - Młodzi ludzie którzy się tu uczą są do nas podobni, ale uczelnia zmieniła się na lepsze. Do zobaczenia za kolejnym jubileuszu za 10 lat - mówił premier Buzek. Wystąpienie zostało nagrodzone długimi brawami.

  W imieniu prezydentów miast w których swoje wydziały ma Politechnika Śląska, głos zabrał Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. Podczas krótkiego wystąpienia Frankiewicz wskazywał na dwustronne korzyści jakie niesie współpraca uczelni z samorządami.

  Po wystąpieniu polityków odbyło się uroczyste wręczenie tytuł doktora honoris causa Politechniki Śląskiej. Otrzyma go prof. Antoni Tajduś z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przewodniczący Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów.

  "Wyróżnienie to stanowi wyraz uznania wybitnych osiągnięć naukowo-badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych profesora w dziedzinie geomechaniki, geotechniki, górnictwa surowców mineralnych oraz działalności na rzecz rozwoju i promocji Politechniki Śląskiej na forum krajowym i międzynarodowym" - podkreśla rektor Politechniki Śląskiej prof. Andrzej Karbownik.


  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *WYBORY PREZYDENCKIE 2015 NA ŻYWO: WYNIKI, GŁOSOWANIE, OPINIE
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   70-lecie Politechniki Śląskiej

   persona non grata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Czego ta baba szuka na uczelni skoro postawiła na import broni za 130 miliardów złotych pokazując polskiej nauce wała. Niech wizytuje jednostki wojskowe które wyposaża w zabawki do zabijania.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska krajem ludzi ksztalcacych sie (na WUML'ach)

   Francik Posypa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Trocha sie dziwuja, co ta baba z Warsiawy niy dostala jakigos doktora hc tego przedszkola imieniem Wincentego Pstrowskigo w odwiecznie polckim Gleiwitz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jako

   Laup (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   to bylo:w 1919 Lwowiak utworzyl AGH w Krakowie bo tam nie bylo gornictwa i hutnictwa:pobil rekord swiat glupoty gospodarczej!Na Slasku nie chcial,bo tam byli,jak i teraz,ludzie znajacy sie na...rozwiń całość

   to bylo:w 1919 Lwowiak utworzyl AGH w Krakowie bo tam nie bylo gornictwa i hutnictwa:pobil rekord swiat glupoty gospodarczej!Na Slasku nie chcial,bo tam byli,jak i teraz,ludzie znajacy sie na przemysle.Polglowki,obecnie w warszawie,nie znosza madrzejszych od siebie!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taka prawda

   bacha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ja też wiele lat temu ukończyłam tę uczelnię i jestem z tego dumna. Bo to jeden z trudniejszych wydziałów czyli elektryczny. Ale polglupki po ciężkim mobbingu i 20 latach pracy bezprawnie Sąd/...rozwiń całość

   Ja też wiele lat temu ukończyłam tę uczelnię i jestem z tego dumna. Bo to jeden z trudniejszych wydziałów czyli elektryczny. Ale polglupki po ciężkim mobbingu i 20 latach pracy bezprawnie Sąd/ wywalili mnie z pracy . Obecnie finał tych działań w Sądzie. Tak, to prawda ,, cienki" boi się mądrzejszego.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama