Katowice: Wojsko szuka rencistów do służby w NSR

  Katowice: Wojsko szuka rencistów do służby w NSR

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice: Wojsko szuka rencistów do służby w NSR

  ©nsr

  Narodowe Siły Rezerwowe ogłosiły nabór dla rencistów. Nie będą ich obowiązywały próby wytrzymałościowe ani testy psychologiczne.
  Katowice: Wojsko szuka rencistów do służby w NSR

  ©nsr

  - Ten obowiązek nakładają na nas wewnętrzne regulacje Unii Europejskiej, oraz NATO - tłumaczy płk Antonii Motyka z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach. - Musimy je wypełniać, jako członek Sojuszu.

  Płk Motyka tłumaczy, że polska armia musi przyjąć rencistów, tak jak przyjmuje do służby kobiety. - Wybraliśmy do tego Narodowe Siły Rezerwowe, żeby renciści nie musieli odczuwać ciężarów regularnej służby - mówi.

  W NSR renciści mieliby obejmować przede wszystkim stanowiska sztabowe i pomocnicze. - Na przykład w bielskim batalionie komandosów poszukujemy kandydatów na stanowiska oficerów wychowawczych - mówi Motyka. - To stanowisko nie wymaga wysiłku fizycznego, świetnie nadaje się zatem dla rencisty.

  Oferta Narodowych Sił Rezerwowych obejmuje stanowiska szefów kuchni i stołówek, magazynierów, kierowców, ale również właśnie oficerów wychowawczych. Ochotnik, który zgłosi się do NSR, będzie miał obowiązek uczestniczyć w organizowanych przez wojsko szkoleniach. W tym czasie wojsko wypłaci mu żołd, a także zrekompensuje straty jego pracodawcy. Po podpisaniu kontraktu będzie on nadal wykonywał swoją pracę, a do jednostki zostanie wezwany wtedy, gdy będzie potrzebny.

  Renciści mogą zgłaszać się do właściwych dla miejsca zamieszkania Wojskowych Komend Uzupełnień, najbliższych jednostek wojskowych, lub w powiatowych komendach policji. Powinni mieć przy sobie dowód osobisty, ostatnią opinię lekarską i odcinek renty. Nabór trwa do 31 kwietnia, a termin następnego nie jest jeszcze znany. W woj. śląskim renciści mogą obsadzić w NSR nawet 270 stanowisk.

  Na specjalne życzenie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach informujemy, że ta wiadomość jest żartem prima aprilisowym.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   info

   Jaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   rencistom wybierającym się do pracy polecam również zajrzeć tutaj http://poradnikpracownika.pl/rencista-ktory-podejmuje-zatrudnienie/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   1 kwietnia

   BL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 52

   Dobry żart tynfa wart :-)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama