Gliwice: Bronisław Komorowski kończy kampanię na Śląsku...

  Gliwice: Bronisław Komorowski kończy kampanię na Śląsku [ZDJĘCIA + WIDEO]

  PP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bronisław Komorowski kończy kampanię na Śląsku
  1/7
  przejdź do galerii

  Bronisław Komorowski kończy kampanię na Śląsku ©Paweł Pawlik/Dziennik Zachodni

  Ok. godziny 17 zakończyła się konwencja wyborcza prezydenta Komorowskiego w Gliwicach. Prezydent odwiedził Nowe Gliwice, czyli teren po dawnej kopalni. Wybór miejsca miał przypominać o zmianie jaka dokonała się w Polsce podczas 25 lat od przemian społeczno-gospodarczych. W dawnej cechowni zebrało się kilkadziesiąt osób popierających kandydaturę Komorowskiego oraz politycy Platformy Obywatelskiej.
  ZOBACZ KONIECZNIE NA BIEŻĄCO, JAK PRZEBIEGA KAMPANIA WYBORCZA:
  WYBORY PREZYDENCKIE 2015 NA ŻYWO W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM


  W roli prowadzącego spotkanie wystąpił Borys Budka, nowy minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz. Budka nawoływał do skandowania nazwiska Komorowskiego w iście sportowym stylu. Nikt ze zgromadzonych nie miał wątpliwości, że mecz wygra Komorowski. Głos zabrał też Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, który przypomniał, ze Nowe Gliwice są obrazem zmieniającej się Polski.

  Dłuższe, niespodziewane przemówienie wygłosił profesor Marian Zembala. "Jestem tu na własne zaproszenie" - zaczął profesor wywołując ogólne rozbawienie. Naukowiec wskazywał, że to dzięki prezydentowi Komorowskiemu w województwie śląskim nie ma podziału na Ślązaków, Zagłębiaków, wierzących i niewierzących. "Prezydent ma tu poparcie i nie musi go szukać" - mówił prof. Zembala. Chwaląc zasługi prezydenta wspomniał o rozwoju medycyny i o tym, że Polska w oczach obcokrajowców jest wzorem do naśladowania i tylko pod prezydenturą Komorowskiego ten stan rzeczy zostanie utrzymany.

  Wystąpienie prezydenta poprzedziła prezentacja znanego już filmiki, na których rodzina Komorowskiego wyraża swoje poparcie dla jego kandydatury. Prezydent odniósł się do projekcji mówiąc, że ma dużą rodzinę, która nie szuka okazji, żeby pojawić się przed kamerami. Przemawiając prezydent odniósł się do kwestii bezpieczeństwa międzynarodowego i dialogu wewnętrznego oraz międzynarodowego. Wspominając, że jest osobom dla której wiara odgrywa ważną rolę w życiu, oświadczył, że jako katolika oburza go stanowisko opozycji na temat in vitro.

  Bronisław Komorowski odniósł się do dzisiejszych wydarzeń w Toruniu, gdzie został fizycznie zaatakowany przez uczestnika wiecu. "Musimy powstrzymać powrót ludzi, którzy na sumieniu mają nie tylko różne dziwne zachowania w czasie IV RP, ale także rodem z kopalni, gdzieś z jakichś wykopalisk archeologicznych, poglądy" mówił. Na koniec prezydent poprosił o poparcie i zapowiedział wygraną.  ZOBACZ KONIECZNIE:
  DEBATA PREZYDENCKA TVN 21.05.2015 ZOBACZ NA ŻYWO  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama