Do Ustronia przyleciał bocian [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Do Ustronia przyleciał bocian [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do Ustronia przyleciał bocian [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Prawie sto dzieci z ustrońskich przedszkoli i szkół podstawowych zjawiło się wczoraj pod bocianim gniazdem, które znajduje się na kominie dawnej piekarni przy ul. Daszyńskiego. Maluchy przebrane za bociany i żaby, trzymając transparenty i makiety bocianów, wzięły udział w happeningu "Wiosnę witamy, na bociany czekamy". Raz po raz zaglądały w kierunku pustego gniazda, przy którym zainstalowana jest kamera internetowa.
  - Nie potrafię powiedzieć, kiedy bociany przylecą. Rok temu pierwszy zjawił się siódmego kwietnia. Dwa lata temu pierwsze bociany razem przyleciały drugiego kwietnia. Co roku bywa to różnie, ale zazwyczaj to początek czwartego miesiąca - wyjaśniała Monika Kosińska, koordynatorka projektu "Bociany integrują".

  Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą poznać życie bociana białego, typowo polskiego ptaka, rozpoznawanego przez każdego. - To ptak, który ma pozytywny odbiór społeczny, nie jest płochliwy i nie boi się człowieka - przyznał Sławomir Kohut z nadleśnictwa Ustroń.

  Bociany, które przylatują do gniazda w Ustroniu przy ul. Daszyńskiego od 2007 roku, można podglądać w internecie www.bociany.edu.pl dzięki zainstalowanej przy gnieździe kamerze internetowej.
  - Można zobaczyć rzeczy, których nie widziałoby się normalnie: jak bociany wysiadują jaja, jak młode się wykluwają, jak dorosłe karmią młode, jak osłaniają je przed deszczem lub słońcem - wylicza Kosińska. Dotąd z ustrońskiego gniazda wyleciało pięć młodych bocianów.

  Jak się okazało, bocian ostatecznie wylądował na gnieździe o godz. 15.30! - Nasz dzisiejszy happening okazał się bardzo owocny. Nawoływania bocianów przyniosły skutek - skomentowała Monika Kosińska.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama