DZ poleca: Trasy rowerowe w Rybniku i okolicach

  DZ poleca: Trasy rowerowe w Rybniku i okolicach

  Barbara Kubica, Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  DZ poleca: Trasy rowerowe w Rybniku i okolicach
  Wiosna! Dziennik Zachodni proponuje Wam ciekawe trasy rowerowe na terenie Rybnika i okolicznych miast.
  DZ poleca: Trasy rowerowe w Rybniku i okolicach

  Jastrzębie Zdrój  W sumie ponad 300 kilometrów liczą ścieżki rowerowe biegnące przez nasze miasto. Jadąc jedną z wybranych ścieżek (czerwona, zielona, niebieska, żółta) można dojechać w Beskidy, czy też odwiedzić naszych południowych sąsiadów. Dodatkowo przez Jastrzębie przebiega pętla Euroregionu Śląsk Cieszyński.

  Jedna z najciekawszych ścieżek, to zielona trasa nr 13 Z z Jastrzębia-Zdroju do Ustronia.
  Trasa mająca 50 kilometrów rozpoczyna się w Jastrzębiu przy ulicy Korfantego i biegnie przez Bzie Zameckie, gdzie można zobaczyć zabytkowy pałac, a później przez Ruptawiec, Zebrzydowice Dolne, Kończyce Małe i Kończyce Wielkie, gdzie na podróżujących czeka kolejny zamek.

  Następny przystanek można zrobić sobie w Haźlach, Zamarskim, Gumnej lub Bażanowicach, gdzie znajduje się trzeci na tej trasie stary zamek. Jadąc dalej przez Dzięgielów i Cisownicę dojeżdżamy do Podlesia na Polanę przy Stoku Małej Czantorii, gdzie na polu biwakowym można nieco zregenerować siły. Wystarczy jeszcze tą trasą pojechać trzy kilometry, żeby znaleźć się Parku Zdrojowym w Ustroniu.

  Rybnik  Ponad 130 kilometrów nowoczesnych i świetnie oznakowanych ścieżek rowerowych mają do dyspozycji miłośnicy dwóch kółek w Rybniku. Rowerem można dojechać w każdy zakątek miasta, a szlaki przebiegają przez wszystkie najciekawsze miejsca całego regionu.

  Jednośladem dojechać można do zabytkowej kopalni Ignacy w Niewiadomiu, nad rybnicki zalew a nawet do oddalonego o prawie 20 kilometrów od centrum miasta klasztoru Cystersów w Rudach. Wyznaczone przez urzędników szlaki wiodą przez najbardziej urokliwe i malownicze rybnickie tereny.

  Najciekawsza trasa - naszym zdaniem - to czarna Szlak im. Jana Pawła II
  Trasa prowadzi między innymi przez dzielnicę Stodoły (po drodze można zobaczyć Pocysterski dwór 1736 r., stadninę koni, dom w którym przebywał ks. Karol Wojtyła, Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy "Stodoły", zaporę), Chwałęcice do centrum miasta (trasa wiedzie wzdłuż urokliwego rybnickiego zalewu). Dalej trasa wiedzie do dzielnicy Wielopole, gdzie zobaczyć można drewniany kościół p.w. św. Katarzyny 1534 r. Rowerzyści po drodze odwiedzają jeszcze trzy dzielnice: Golejów, Ochojec i Grabownię. Długość trasy: 40 km.

  SPRAWDŹ INNE TRASY:
  ZAGŁĘBIE
  PSZCZYNA/TYCHY
  BIELSKO i OKOLICE
  JURA
  AGLOMERACJA ŚLĄSKA


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WODZISŁAW ŚL

   LOSLAU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 62

   A gdzie trasy rowerowe w okolicy Wodzisławia Śląskiego ?????

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama