Wyniki wyborów prezydenckich w Sosnowcu: 108 komisji dla...

  Wyniki wyborów prezydenckich w Sosnowcu: 108 komisji dla Komorowskiego, 8 dla Dudy, w 1 remis [FOTO]

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Protokół z głosowania w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 36 w Sosnowcu
  1/6
  przejdź do galerii

  Protokół z głosowania w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 36 w Sosnowcu ©arc

  Wyniki wyborów prezydenckich 2015: Według sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich wygrał ją Andrzej Duda. W Sosnowcu więcej głosów uzyskał jednak Bronisław Komorowski. Na dotychczasowego prezydenta w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego głosowało 53348 osób, podczas gdy na Andrzeja Dudę 37990 sosnowiczan. Komorowski zwyciężał w 108 obwodach, w ośmiu wygrał Duda. W jednej z komisji - w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Stalowej w Milowicach między kandydatami padł remis.
  Wyniki wyborów prezydenckich 2015 w Sosnowcu:

  WYBORY PREZYDENCKIE 2015:
  MAMY PREZYDENTA RP: OTO WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015


  WYBORY PREZYDENCKIE 2015: PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ZASADACH GŁOSOWANIA I CISZY WYBORCZEJ

  ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2015: Frekwencja wyborcza według PKW [WYNIKI WYBORÓW]

  Największą różnicę głosów pomiędzy kandydatami odnotowano w obwodzie nr 29 na Sielcu w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Zamkowej. Bronisław Komorowski uzyskał tutaj 788 głosów, podczas gdy Andrzej Duda tylko 391.

  Największa różnica na korzyść Andrzeja Dudy padła w obwodzie nr 99 w przedszkolu przy ul. Ogrodowej w Kazimierzu Górniczym, ale wynosiła ledwie trzydzieści głosów. Na Dudę głosowało tam 471 osób, na Komorowskiego - 441.

  A jak głosowały poszczególne sosnowieckie dzielnice?

  W trzech z czterech komisji w Milowicach wygrywał Bronisław Komorowski (375:285 głosów, 547:362, 473:358). W czwartej - jak już wspomnieliśmy - padł remis. Na obu kandydatów zagłosowało tam po 171 osób.

  W siedmiu obwodach na Pogoni wygrywał dotychczasowy prezydent. Największa różnica głosów między nim a Andrzej Dudą występuje w OKW nr 8 w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury przy ul. Będzińskiej 6 (200 głosów), najmniejsza - w OKW nr 7 w ZSO nr 8 przy ul. Hutniczej (68 głosów).

  W jedynej komisji na Konstantynowie wygrał Bronisław Komorowski, który uzyskał 204 głosy. Na Andrzeja Dudę głosowało niewiele mniej, bo 192 mieszkańców tego obwodu.

  Na Rudnej w czterech obwodach wygrał Bronisław Komorowski. Różnica między nim a Andrzejem Dudą wynosiła od 158 do 208 głosów.

  Aż dwanaście obwodowych komisji wyborczych uruchomiono na Starym Sosnowcu. We wszystkich wygrywał Bronisław Komorowski. Najwięcej głosów uzyskał w OKW nr 19 skupiającej wyborców z ul. Kilińskiego i Ordonówny - 842. Na Andrzeja Dudę najwięcej osób głosowało w OKW nr 16 w szkole przy ul. Grabowej.

  Zwycięstwem dotychczasowego prezydenta zakończyły się też wybory na Sielcu. We wszystkich ośmiu tamtejszych obwodach Komorowski wygrywał z przewagą ponad dwustu głosów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama