Menu Region

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów w Bytomiu [ZDJĘCIA]

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów w Bytomiu [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Grażyna Kuźnik

1Komentarz Prześlij Drukuj
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów odbywa się podczas tego weekendu na naszej planecie, a konkretnie w Bytomiu. W sobotę, 2 kwietnia, pod szybem Krystyna na ulicy Zabrzańskiej 7 pojawili się wszyscy superbohaterowie, jacy tylko zdążyli przybyć z Ziemi i kosmosu na czas. Zaprosił ich Mariusz Kałamaga, znany artysta kabaretowy i bytomianin.
- Chciałbym wprowadzić do Bytomia trochę radości i zabawy, bo mieszkają tu wspaniali ludzie, którym należy się uśmiech. A z drugiej strony będziemy też mówić o ekologii i o tym, jak dbać o naszą planetę i o siebie samych. Opanujemy miasto na trzy dni i nasycimy je pozytywną energią - mówił przed zlotem Mariusz Kałamaga.

Ta zwariowana impreza staje się coraz popularniejsza.
Festiwal rozpoczął się od występu Pierwszej Poznańskiej Orkiestry Niesymfonicznej w Museum Music Republic przy placu Sobieskiego. W piątek odbyły się występy kabaretów w Beceku (Bytomskie Centrum Kultury) - zobaczyliśmy m.in. Limo, Smile, Szarpaninę, a także Abelarda Gizę, Kacpra Rucińskiego i Michał Kempę.

CZYTAJ: NA ŚLĄSKU NIE BRAKUJE ZWYCZAJNYCH SUPERBOHATERÓW

W sobotę miał miejsce wielki Przemarsz Superbohaterów, a na rynku Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów i wiele innych niespodziewanych atrakcji. Organizatorzy wspominają: "W Bytomiu tumult, wrzawa, zgiełk, rwetes, jazgot, rumor, rejwach, harmider i ogólny rozgardiasz przemówiły jednym głosem, dając tym samym wszystkim Superbohaterom możliwość wymiany doświadczeń, kontaktów oraz zawierania sojuszy. Zachęceni tym spektakularnym sukcesem, zapraszamy wszystkich Superbohaterów na kolejne edycje Międzygalaktycznego Zlotu, i tych przesławnych, i najdawniejszych, i tych, co jeszcze nie odkryli swoich tajemnych mocy".

Zabawa ma też głębszy sens. - Chodzi nam też o to, żebyśmy wśród na pozór zwykłych ludzi dostrzegli bohaterów. Przeżyć godnie w teraźniejszym świecie czasem wymaga od ludzi takich cech - dodaje Mariusz Kałamaga. Komiksowych śmiałków stale przybywa, mają wciąż więcej energii i gadżetów, nie obawiają się elektrowni jądrowej, spadających z kosmosu meteorytów, a co dopiero zwykłych drani i bandytów. Kiedy jednak wymyśleni superbohaterowie zalewają kina, to coraz trudniej docenić nam tych prawdziwych, którzy żyją obok nas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ZLOT SUPERBOHATERÓW W BYTOMIU [ZWIASTUN WIDEO]
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Galeria zdjęć

+88 / -74

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fobia (gość)  •

Zapraszam do mojej galerii: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.344022028988140.80184.100001410368614&type=1&l=ead379162d

odpowiedzi (0)

skomentuj