Ważne
  Imielin atrakcyjnym miejscem do zamieszkania

  Imielin atrakcyjnym miejscem do zamieszkania

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Imielin atrakcyjnym miejscem do zamieszkania
  1/13
  przejdź do galerii
  IMIELIN to prężnie rozwijające się miasto położone w południowej części województwa śląskiego w Powiecie bieruńsko–lędzińskim. Zajmuje powierzchnię 2.804 ha i liczy ponad 8,5 tysiąca mieszkańców. Na terenie miasta działa wiele organizacji, związków i stowarzyszeń.
  W centru miasta znajduje się zabytkowa kapliczka Matki Bożej Częstochowskiej z 1706 r. której wizerunek widnieje w herbie miasta.
  Na terenie miasta zachowały się pochodzące przeważnie z końca XIX wieku, przydrożne krzyże i kapliczki. Imielin

  funkcjonuje jako jednostka samorządu terytorialnego o statusie Miasta od 1 stycznia 1995 r. Od 2002 r. miasto należy do Powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

  Uzyskanie samodzielności zapewniło miastu prężny rozwój, a na jego terenie powstało wiele obiektów użyteczności publicznej oraz sieć kanalizacji sanitarnej, mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia wraz z zapleczem socjalno-technicznym dla potrzeb zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Miasto inwestuje w infrastrukturę techniczną: modernizuje i buduje drogi, chodniki, parkingi, oświetlenie uliczne.

  Strategia miasta sprzyja rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości. Na terenie miasta odbywają się Powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii organizowane przez Powiat bieruńsko -lędziński, których współorganizatorem jest miasto Imielin.

  Dzięki położeniu w południowo-wschodniej części Województwa Śląskiego, dogodnemu połączeniu autostradą A-4 z Katowicami i pozostałymi miastami aglomeracji śląskiej, Imielin stał się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.

  http://www.imielin.pl/

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama