Katowice: Konferencja Top10 najbardziej perspektywiczne...

  Katowice: Konferencja Top10 najbardziej perspektywiczne rynki i konkurs Orły Eksportu [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Konferencja Top10 najbardziej perspektywiczne rynki i konkurs Orły Eksportu
  1/20
  przejdź do galerii

  Konferencja Top10 najbardziej perspektywiczne rynki i konkurs Orły Eksportu ©Arkadiusz Gola

  We wtorek 26 maja 2015 r. w hotelu Monopol odbyło się spotkanie z cyklu konferencji TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu, połączone z rozstrzygnięciem konkursu Regionalne Orły Eksportu Województwa Śląskiego
  26 maja 2015 r. w hotelu Monopol odbyło się ósme z zaplanowanych dziesięciu spotkań w cyklu konferencji TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu ma na celu popularyzację działalności eksportowej wśród polskich przedsiębiorców. Połączono je z rozstrzygnięciem konkursu "Rzeczpospolitej" pt. Regionalne Orły Eksportu w woj. śląskim

  - Pomysł zorganizowania cyklu konferencji, podczas których specjaliści z różnych dziedzin wspomagających eksport, np.
  z logistyki, mogliby podzielić się swoja wiedzą i doświadczeniami z przedsiębiorcami – potencjalnymi eksporterami, zrodził się po prostu z rynkowej potrzeby – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser Sp. z o.o. w Polsce, firmy, która objęła patronat strategiczny nad cyklem konferencji. Już od jakiegoś czasu przekonujemy naszych klientów, aby nie ograniczali swojej działalności do lokalnego rynku. Jesteśmy w Europie, która obecnie jest jednym, dużym rynkiem, do którego dzięki m.in. naszej działalności mają nieograniczony dostęp. Aby nasze argumenty mogły trafić do szerszego grona odbiorców, zdecydowaliśmy się na wsparcie projektu TOP10 – wyjaśnia Grzegorz Lichocik.

  - Nasz oddział znajduje się w Sosnowcu - mówi Grzegorz Lichocik. - Tam jest też jeden z naszych terminali logistycznych. Jeśli ktoś planuje dystrybucję swoich towarów na Polskę i na Czechy, Słowację i dalej na południe, to województwo śląskie ma najlepsze tereny na centra magazynowe, logistyczne. My specjalizujemy się w przesyłce drobnicowej, naszą najnowszym pomysłem są kontenery wymienne, dzięki którym towary szybciej docierają do odbiorcy, a czas pracy kierowców się skraca - dodaje prezes Lichocik.

  Podczas konferencji przedstawiciele Dachser w prezentacji „Współpraca z operatorem logistycznym jako kluczowy element w ekspansji polskich producentów na nowe rynki” opowiedzieli o głównych barierach związanych z transportem, z jakimi spotykają się eksporterzy oraz przedstawiają ofertę Dachser w zakresie globalnej dystrybucji towarów.

  Podczas spotkania wystąpili m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, sieci Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE).

  Organizatorzy. dziennik "Rzeczpospolita" ogłosili także wyniki konkursu Orły Eksportu dla firm z województwa śląskiego. Przedsiębiorstwa zostały nagrodzone w kategoriach:
  Najlepszy Eksporter - kategoria główna
  Najdynamiczniejszy Eksporter
  Najlepszy Debiut w Eksporcie
  Eksportowy Produkt
  Osobowość Eksportu

  Partnerami merytorycznymi spotkań w regionach są Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Banków Polskich, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, regionalne izby handlowo-przemysłowe oraz Marszałkowie Województw.


  *ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 + OPINIE, KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama