Superbohaterowie ratowali świat w Bytomiu [ZDJĘCIA]

  Superbohaterowie ratowali świat w Bytomiu [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Superbohaterowie ratowali świat w Bytomiu [ZDJĘCIA]

  ©Andrzej Połeć

  Wszyscy superbohaterowie datę od 31 marca do 2 kwietnia mieli zaznaczoną na czerwono w swoich superbohaterskich kapownikach. Budynki trzęsły się w posadach, ziemia wibrowała, gdy pięciuset wspaniałych śmiałków przemaszerowało ulicami Bytomia.
  Superbohaterowie ratowali świat w Bytomiu [ZDJĘCIA]

  ©Andrzej Połeć

  Moce w pełni sprawne, peleryny powiewające na wietrze - tak, z dumą, w pełnej krasie prezentowali się przybysze z różnych planet.

  Wszyscy wspaniali i kolorowi zjawili się w Bytomiu na zaproszenie Super Nosa, który na co dzień, gdy akurat ma wolne i nie ratuje świata, jest znany wszystkim bardziej jako Mariusz Kałamaga.

  - Cieszę się, że w tym roku zebraliśmy się w liczniejszym gronie. Chciałbym wprowadzić do tego miasta trochę więcej radości i zabawy. To miasto ma ogromny potencjał jestem zadowolony bo przy okazji promujemy akcję ekologiczną. Pokazujemy i mówimy o tym jak dbać o nasza planetę i nas samych - mówił z dumą Super Nos.

  CZYTAJ: NA ŚLĄSKU NIE BRAKUJE ZWYCZAJNYCH SUPERBOHATERÓW

  Tłum, wrzawa, zgiełk i wszechobecnie panujący rozgardiasz zlały się w jedno, a superbohaterowie przemówili jak jedno ciało. Spotkali się tutaj by wymienić swe doświadczenia i zaprezentować swoje moce, a przede wszystkim, by zawrzeć sojusz i od tej pory wspólnie ratować świat. A przybyli różni bohaterowie... Ci zupełnie mali, dopiero wyrastający na wielkich herosów i ci dobrze znani wszystkim, a również ci, których moce jeszcze nie zdołały się ujawnić.

  - Mamy tu do czynienia z super dzieckiem, znak na wózku o tym mówi. Ponadto wózek z tym Super Dzieckiem prowadzi Super Ojciec, co tez jest udokumentowane tą strzałką. No cóż mogę wam więcej powiedzieć... Patrzcie się, uczcie się, cieszcie się, no i zazdrośćcie nam i dołączcie w przyszłym roku, ja jadę ratować świat z moim dzieckiem - powiedział Super Tata.

  W ciągu trzech dni mocarni ze zdwojoną siłą czuwali nad bezpieczeństwem nas wszystkich. Bohaterowie przemaszerowali spod Szybu Krystyna ulicami Bytomia na rynek. A wszystkiemu akompaniowała wspaniała Orkiestra Górnicza KWK Bobrek Centrum, która wszystkim przygrywała pampararam. Zadowolenie i podziw malowały się na twarzach śmiertelników, podziwiających śmiałków.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: ZLOT SUPERBOHATERÓW W BYTOMIU [ZWIASTUN WIDEO]

  - To niesamowite, że tym ludziom się chce, że tak żywiołowo reagują. Pokazują, że w tym mieście też może być fajnie i kolorowo. Jestem bardzo zadowolona. Dobrze że takie rzeczy się dzieją bo dają bardzo dużo radości i kolorują nam szarą rzeczywistość - mówi Basia, mieszkanka Bytomia i mama Super Dinozaura.

  Każdy chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony i zachęcić do włączenia się do zabawy.

  - Wylądowałem dzisiaj na planecie Bytom, by wraz z innymi pokolorować to miasto i pokazać, że istniejemy nie tylko w bajkach. Dzisiaj chcę przekazać wszystkim moc żonkila. To międzygalaktyczne kwiaty, które rozsiewają po całym świecie super moc i dają szczęście ludziom. Dołączcie się do mnie - apelował Super Żonkil.

  Tegoroczny festiwal był pełen dobrego humoru. Wystąpiły kabarety i stand up-erzy, odbyły się warsztaty i zbiórka surowców, do tańca porwali All Sounds Allowd, Öszibarack, L.U.C.

  - W tym roku mieliśmy około 30 wystawców, którzy prezentowali swoje wyroby, pomnik sobie - akcję pomysłu Ani Grajewskiej i Moniki Drożyńskiej. Działo się bardzo wiele i bardzo fajnie się działo - mówi Jakub Wesołowski organizator festiwalu.

  Wszyscy którzy nie dotarli niech żałują. W przyszłym roku po prostu "Weź bądź!"

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bytom ładnie wygląda na zdjęciach

   kichotte (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   W rzeczywistości to obecnie polskie brzydkie miasto.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo, brawo...

   hanskloss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   Bylo fajnie tylko pogoda jakaś nie taka.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama