Częstochowa: Atrakcje parku na Lisińcu [ZDJĘCIA]

  Częstochowa: Atrakcje parku na Lisińcu [ZDJĘCIA]

  JS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wypożyczalnia sprzętu wodnego w Parku Wypoczynkowym Lisiniec w Częstochowie zostanie otwarta 30 maja.
  1/35
  przejdź do galerii

  Wypożyczalnia sprzętu wodnego w Parku Wypoczynkowym Lisiniec w Częstochowie zostanie otwarta 30 maja. ©JS

  Już w sobotę, 30 maja w Parku Wypoczynkowym Lisiniec w Częstochowie otwarta zostanie wypożyczalnia sprzętu wodnego.
  Przez cały sezon letni do dyspozycji wszystkich wypoczywających w parku na Lisińcu będzie w sumie 18 rowerów wodnych, 8 kajaków, 6 kanadyjskich desek z wiosłem oraz 5 małych żaglówek dla dzieci. Kosztującą 120 tys. zł inwestycję sfinansowano z budżetu miasta.

  Wypożyczalnia powstała przy zbiorniku wodnym „Bałtyk”. W tym celu wybudowany został tam specjalny pomost. Oczyszczono też „szyjkę” zbiornika, dzięki czemu korzystający ze sprzętu będą mogli wypływać także na „Adriatyk”. Sprzęt wodny będzie można wypożyczać już od soboty, 30 maja.
  Ratownicy WOPR w miejscu wykorzystywanym do kąpieli – plaży znajdującej się na sąsiednim zbiorniku „Adriatyk” - pojawią się w drugiej połowie czerwca.

  Podczas spotkania z mediami oraz przedstawicielami m.in. wodniaków, żeglarzy, modelarzy i wędkarzy, zaprezentowana została także wstępna koncepcja kompleksowego zagospodarowania parku, którą miasto i MOSiR chcą realizować z partnerami społecznymi oraz firmami, które będą zainteresowane organizacją rekreacyjnych usług dla mieszkańców na terenie parku. Prezydenci deklarowali, że są także otwarci na pomysły, wnioski i uwagi mieszkańców.

  - Chcielibyśmy, żeby park na Lisińcu w jak największym stopniu realizował potrzeby częstochowian, żeby tu znaleźli to, czego szukają w czasie wypadów za miasto – przyjazne, użyteczne miejsce do wypoczynku – mówił prezydentKrzysztof Matyjaszczyk.– Zachęcamy tych, którzy chcieliby realizować wstępnie zaplanowane przez projektantów przedsięwzięcia lub mają pomysły na inne atrakcje dla mieszkańców.

  - Udało się już zrobić sporo, ale to nas nie satysfakcjonuje. Marzy nam się taki częstochowski Central Park. Naszym celem jest wykonywane etapami, kompleksowe zagospodarowanie parku – uzupełniał „resortowy” zastępca prezydenta Jarosław Marszałek, który przedstawił szczegóły koncepcji.

  Miasto chce m.in. uporządkować kwestię dojazdów, parkingów i skutecznie wyłączyć park z ruchu samochodowego, a także zorganizować zieleń, dzieląc ją na część leśno-przyrodniczą i parkową.


  *ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 + OPINIE, KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama