Jaworzno: stara sala widowiskowo-kinowa w MDK w końcu...

  Jaworzno: stara sala widowiskowo-kinowa w MDK w końcu przejdzie remont [ZDJĘCIA]

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sala widowiskowo-kinowa w MDK Jaworzno przejdzie remont
  1/6
  przejdź do galerii

  Sala widowiskowo-kinowa w MDK Jaworzno przejdzie remont ©Anna Zielonka

  Już niedługo, coraz bliżej, bo najprawdopodobniej w sierpniu tego roku, rozpocznie się generalny remont sali widowiskowo-kinowej, która znajduje się w budynku dzisiejszego Młodzieżowego Domu Kultury na Osiedlu Stałym.
  Sporych rozmiarów pomieszczenie, zbudowane przez więźniów tutejszego obozu pracy, a później wykorzystywane przez miasto do potrzeb kulturalnych, dzisiaj nie nadaje się do użytku. A przecież nieco starsi mieszkańcy Jaworzna na pewno pamiętają czasy, gdy całymi grupami chodziło się do kina na Osiedle Stałe. Jaworznianie wspominają aksamitne kotary, rozkładane siedzenia i ciemne wnętrze sali, która miała swój specyficzny klimat.


  Aby odzyskała swój dawny blask, a nawet stała się o wiele nowocześniejsza, musi zostać poddana gruntownej odnowie. O tym zamiarze mówi się od kilku dobrych lat, ale dopiero na ten rok włodarzom naszego miasta udało się znaleźć pieniądze. - Remont ma potrwać dwa lata. W tym roku miasto przeznaczyło na modernizację sali ponad 2 mln złotych, a kwota w roku kolejnym ma wynieść około 4 mln złotych - informuje Szczepan Paliński, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. - Remont będzie szeroko zakrojony. Do wymiany pójdzie praktycznie wszystko, poczynając od całej instalacji elektrycznej, przez wodno-kanalizacyjną, ogrzewanie i klimatyzację, a kończąc na przebudowie ścian oraz wzbogaceniu sceny i poszerzeniu jej o około trzy metry - wymienia.

  Zbudowana zostanie też zewnętrzna winda osobowo-towarowa, przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych. W sali powstanie też balkon na 51 miejsc dla widzów. W sumie, razem z siedzeniami na parterze, będzie 378 miejsc dla publiczności. Sala zostanie wyposażona we wszelkie nowinki techniczne. Zyska nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie wraz z komunikacją medialną na wysokim poziomie zaawansowania.

  Sala będzie miała różnorakie zastosowanie. Będą odbywać się w niej spektakle teatralne, różne widowiska, a także seanse kinowe z możliwością odtwarzania filmów w 3D.

  - Nie będzie to jednak kino komercyjne, tylko studyjne. Chcemy dołączyć do Dyskusyjnego Klubu Filmowego i dzięki temu mieć możliwość seansów przedpremierowych - zaznacza dalej dyrektor MDK.

  Jak wspomnieliśmy, remont rozpocznie się prawdopodobnie w sierpniu. Obecnie kończy się faza projektowa.
  - Do końca miesiąca musimy odebrać projekt, który obejrzą fachowcy, i ogłosić przetarg na przeprowadzenie modernizacji - informuje dalej Szczepan Paliński.


  *ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 + OPINIE, KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama