Ważne
  Na dniach budowa mostu tymczasowego w Skoczowie

  Na dniach budowa mostu tymczasowego w Skoczowie

  JVL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na dniach budowa mostu tymczasowego w Skoczowie

  ©ARC.

  Przedsiębiorstwo, które wygrało przetarg na przebudowę mostu na ul. Bielskiej w Skoczowie rozpocznie prace 1 czerwca. Teren budowy został już przekazany firmie budowlanej. Zanim jednak rozpoczną się prace na dobre, postawiona zostanie tymczasowa przeprawa drogowa, która ma na okres budowy mostu zmniejszyć utrudnienia w ruchu.
  Na dniach budowa mostu tymczasowego w Skoczowie

  ©ARC.

  Pięć firm zgłosiło się do przetargu budowy mostu w Skoczowie. Wygrała firma „IMB-PODBESKIDZIE” Sp. z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

  Zadanie jakie stoi przed firmą to przebudowa wraz z rozbudowa mostu nad rzeką Wisłą w ciągu drogi powiatowej 2642 S – ul. Bielska w Skoczowie.

  -Zakres remontu przewiduje przede wszystkim zdjęcie nawierzchni i płyty głównej, remont podpór, wykonanie nowej płyty, nowych barier, odwodnienia. – Szerokość mostu się nie zmieni, wzrośnie natomiast jego nośność – z 10 do 30 ton – mówi burmistrz Mirosław Sitko.

  Prace rozpoczną się pierwszego czerwca. Najpierw wybudowany zostanie most tymczasowy, po którym będą się mogły poruszać samochody o ciężarze do 3,5 ton oraz piesi. Tymczasowy most powinien być już gotowy w połowie lipca. Wtedy też ruszy przebudowa właściwego mostu. Koparki powinny zjechać z placu budowy w grudniu.

  Powiat Cieszyński jest głównym inwestorem całej budowy. Pozyskał on dofinansowanie z rezerwy państwowej. Wkład finansowy w budowę mostu wniesie również gmina Skoczów. Będzie on jednak mniejszy niż pierwotnie zakładano, bowiem przedsięwzięcie, wycenione na wartość 7,5 mln zł, wykonawca zobowiązał się zrealizować za niecałe 4,6 mln zł.


  *Uwaga na kleszcze! Jak rozpoznać i leczyć boreliozę? Sprawdż tutaj
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Koszmarny wypadek w aquaparku Nemo w Dąbrowie. Chłopak ma zmasakrowaną twarz
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama