Ważne
  Hofman: PO wspiera radykalny RAŚ, który w przyszłości może...

  Hofman: PO wspiera radykalny RAŚ, który w przyszłości może dążyć do nie wiadomo czego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  O wielce kontrowersyjnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego nt. Ślązaków, o posłach Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu USOPAŁ oraz zasadności postawienia pomnika tragicznie zmarłej parze prezydenckiej rozmawiał rzecznik PiS, Adam Hofman, z Moniką Olejnik w programie "Gość Radia ZET".
  Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman

  Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman ©Wojciech Barczyński/Polskapresse

  - Duża część polityków i dziennikarzy w Polsce chwali się swoim wtórnym analfabetyzmem - powiedział Hofman odnosząc się do fragmentu "Raportu o stanie Rzeczypospolitej" nt. śląskości jako "zakamuflowanej opcji niemieckiej".

  Polityczna burza po raporcie PiS: kaszubskość premiera Tuska

  - Ten cały akapit odnosi się do narodowości śląskiej, należy go rozumieć jednoznacznie. Zrobiliśmy konferencję prasową w sobotę, prezes Kaczyński to jeszcze raz wyjaśnił dla tych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, ale oczywiście huzia na józia, zabawa trwa przez całą niedzielę.
  Cały ten akapit odnosi się do narodowości śląskiej. Teraz wszystko może zostać wyrwane z kontekstu. (...) Ja mówię o RAŚ i dążeniu do superautonomizacji śląska. Bo co do samej śląskości i Ślązaków nikt nie ma zastrzeżeń. Można być Polakiem i Ślązakiem, można być Polakiem i wielkopolaninem - kontynuował rzecznik największej partii opozycyjnej.

  - Szef klubu Platformy Obywatelskiej jest głównym sprawcą tego zamieszania, to on wspiera Ruch Autonomii Śląska, to on wpuścił pana Gorzelika do koalicji - powiedział o Tomaszu Tomczykiewiczu Hofman, uznając go za winnego całego zamieszania wokół wypowiedzi Kaczyńskiego.

  - To dzięki niemu i jego poparciu Ruch Autonomii Śląska ma pełnomocnika do spraw kultury i to przez takich posłów jak Tomczykiewicz Stadion Narodowy w Chorzowie nie może być w barwach biało-czerwonych, bo tak chciał RAŚ i na to zgodziła się Platforma, tylko będzie w barwach śląskich. Demontowano zamontowane za 65 tys. biało-czerwone krzesełka. Kocioł Czarownic - stadion, z którym wszyscy Polacy mamy związki sentymentalne, tam Polacy grali piękne mecze, nie będzie w barwach biało-czerwonych, bo RAŚ i Tomczykiewicz uważają, że musi być w barwach śląskich. To jest właśnie przejaw tej dziwnej schizofrenii - krytykował dalej poseł PiS.

  "PiS w ohydny sposób dzieli Polaków. Gra na antyniemieckich fobiach, to pierwszy akcent kampanii"

  - Platforma Obywatelska wspiera radykalne ugrupowanie, które dąży dziś do szerokiej autonomii, a do czego będzie dążyć jutro, nie wiadomo. Pan Gorzelik się radykalizuje, to jest człowiek który przyrównuje udział w nazistowskiej armii do udziału w armii polskiej, to jest człowiek, dla którego wszystkie polskie powstania to są wojny domowej. To jest dla mnie niebywałe - odpowiedział Hofman, pytany o to czy w jego mniemaniu Po chce oderwania Śląska od Polski.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dyć łon je

   robert-src (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

   kryptoniymiec ze takim nazwiskiem xD

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polo

   Jorgus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

   polo,czymus biedny? bos gupi.Czemus gupi? bos biedny.To wyjasnio twoje wypociny i nie obrazej ludzi bos som idiotom jestes biedny polaczku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hofman

   jm55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

   suchej facet,lo kolorze siedzen to decydowali Slonzoki,bo takiych kolorow chcieli.RAS yno dzialalol w ochronie interesow Slonzokow i dobrze,ze im sie udalo i to tak gibko.Wola Slonzokow na Slonsku...rozwiń całość

   suchej facet,lo kolorze siedzen to decydowali Slonzoki,bo takiych kolorow chcieli.RAS yno dzialalol w ochronie interesow Slonzokow i dobrze,ze im sie udalo i to tak gibko.Wola Slonzokow na Slonsku jest nojwazniejszo i lo tym mo pamiyntac zasrano polityka PISuarow.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   P******

   jm55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 14

   Na duzo tematow, szczegolnie narodosciowych nie moze sie wypowiadac zaden sad polski,bo jest stronniczy.Otakim temacie moze decydowac sad niezalezny i obiektywny UE.jedyna uczciwa forma.Przed...rozwiń całość

   Na duzo tematow, szczegolnie narodosciowych nie moze sie wypowiadac zaden sad polski,bo jest stronniczy.Otakim temacie moze decydowac sad niezalezny i obiektywny UE.jedyna uczciwa forma.Przed sadami unijnymi Polska przegrala prawie wszystkie sprawy,ktore byly w Polsce rozstrzygniete na niekorzysc powoda.Polskie sadownictwo jest stronnicze i nacjonalistyczne,a to nie ma nic wspolnego ze sprawiedliwoscia.Jak pisalem,fakty potwierdzaja nieprawidlowosci w Polsce,a sady unijne przyznaja racje i odszkodowania polskim petentom.No i za bledy prawne polskich sadow musi placic panstwo niemale odszkodowania.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj panie Hofman

   KGHM POSADKA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 15

   25% ludzi wspomaga PiS który w przyszłości może dążyć do nie wiadomo czego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O co chodzi w tej zwierzęcej nagonce bandy Tuska? Oto fragment z

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 12

   tygodnika "Wprost" kierowanego przez Lisa, sympatyka PO.
   "PiS chce, by prezes Głównego Urzędu Statystycznego wyjaśnił, czy w spisie powszechnym będzie można zadeklarować np. narodowość śląską....rozwiń całość

   tygodnika "Wprost" kierowanego przez Lisa, sympatyka PO.
   "PiS chce, by prezes Głównego Urzędu Statystycznego wyjaśnił, czy w spisie powszechnym będzie można zadeklarować np. narodowość śląską. Według szefa klubu parlamentarnego PiS dopuszczenie do wpisywania w ankiecie "narodowości śląskiej" jest sprzeczne z orzeczeniem Sądu Najwyższego. O tym, że w tegorocznym spisie respondenci będą mogli nie tylko wybrać spośród 14 narodowości wskazanych w ustawie o mniejszościach narodowych, ale też zadeklarować inną, donosiły w ostatnich dniach media.
   Powołując się na informacje prasowe szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się do prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Józefa Oleńskiego o wyjaśnienie, dlaczego w zbliżającym się Spisie Powszechnym poszerzono katalog dopuszczalnych narodowości. "Wyjaśnień wymaga przede wszystkim pytanie, na jakiej podstawie prawnej poszerzył pan katalog dopuszczalnych narodowości, skoro ich listę enumeratywnie wymienia Ustawa o mniejszościach narodowych?" - napisał w liście Błaszczak. Według niego, dopuszczenie do wpisywania w ankiecie Spisu "narodowości śląskiej" jest sprzeczne z orzeczeniem Sądu Najwyższego z 14 lutego 2007 r.
   Błaszczak przypomina, że SN stwierdził kategorycznie, iż postrzeganie odrębności Ślązaków wiąże się raczej z historycznymi regionami kraju, a nie z istnieniem narodu śląskiego. "Nie można bowiem deklarować przynależności do narodu, który nie istnieje. W związku z powyższym, na jakiej podstawie prawnej GUS dopuszcza, aby w ankiecie znalazła się ewentualna odpowiedź o przynależności np. do narodu śląskiego? Proszę o przesłanie decyzji w tej sprawie" - napisał szef klubu PiS
   http://www.wprost.pl/ar/226452/PiS-pyta-o-narodowosc-slaska-Taki-narod-nie-istnieje/

   Tusk oraz jego banda idiotów, świadomie łamią prawo, podburzają Śląsk przeciwko Polsce.
   Nie brakuje również innych użytecznych idiotów którzy postępują w podobny sposób i nawołują do deklarowania się jako "naród śląski".
   Taki jest prawdziwy cel nagonki.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hofman

   jm55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

   Wedug wersji tego typka,to dziecko nalezy zabic po porodzie,bo moze wyrosnonc na bandyty.Bardzi gupi juz byc nie idzie.Ludzie tyz jakos dopuscili PIsuara do dzialanosci,no i wszyscy z nich d***...rozwiń całość

   Wedug wersji tego typka,to dziecko nalezy zabic po porodzie,bo moze wyrosnonc na bandyty.Bardzi gupi juz byc nie idzie.Ludzie tyz jakos dopuscili PIsuara do dzialanosci,no i wszyscy z nich d*** fajnie wsadziyli i robiom super kasa.Lo wiynkszo paranoja naprowdy ciynszko,ale idzie jeszcze psychpoate Rydzyka dociepnonc i jest komplet.co za pojeb..y swiat w tym kraju.Jak juz tyn kurdupel podgrzywane chodniki w warszawie porobiol tam kaj mu psowalo,to moze by jeszcze cos dobrego zrobi i lo tych biydnych ludzi sie zatroszczyli,co na jedzynie,lekarstwa i na godziwe zycie nie majom,mimo ze ciynzko muszom robic.Ale to psychopaty nie interesuje,cieple chodniki na zima we Warszawie som wazniejsze,na to byla kasa.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   studentka

   Peter (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 13

   dziolcha,co ty studiujesz-gupotologia?abo chodzisz do szkoly dla czubkow.Wez sie juz teraz na wstrzymanie bo wybory niedaleko a kleska Pisuarow bedzie slodka muzyka dlo slonzokow.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytanko na sniadanko, "prawdziwy patryjoto":

   ERVINUS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

   Co zdanie, to manipulacja. Naprawde, nie trzeba byc
   Slazakiem, Niemcem, Czechem, zeby to zauwazyc.

   A "Hofman", to nie jest przypadkiem niepolskie nazwisko ?
   Skad to je ten politykier ma,...rozwiń całość

   Co zdanie, to manipulacja. Naprawde, nie trzeba byc
   Slazakiem, Niemcem, Czechem, zeby to zauwazyc.

   A "Hofman", to nie jest przypadkiem niepolskie nazwisko ?
   Skad to je ten politykier ma, kupil na targu w Berlinie ???? :)))
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   My MŁODZI głosujemy na PIS!!!!!

   STUDENTKA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

   Tylko PIS,tylko Premier Kaczyński może jeszcze podzwignać,uratować Polskę PO odsunięciu od władzy tego badziewia z PEŁO.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama