Ważne
  Pierwszoplanowy debiut aktorski Edyty Herbuś był w...

  Pierwszoplanowy debiut aktorski Edyty Herbuś był w Katowicach

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Teatrze Żelaznym odbyła się polska prapremiera spektaklu "Diwa". Występują w nim Małgorzata Bogdańska i Edyta Herbuś. Dla Edyty to był prawdziwy teatralny debiut
  Pierwszoplanowy debiut aktorski Edyty Herbuś był w Katowicach

  ©Lucyna Nenow/DziennikZachodni

  - Założenie jest takie, żeby widza poruszyć. I ten tekst temu sprzyja. Jest tam trochę głębszej prawdy. Czy uda nam się to pokazać, zobaczymy. Ale nikt nam nie odbierze tego, co przeżyliśmy przez kilka ostatnich tygodni - mówiła Edyta Herbuś przed spektaklem.

  Popularność zdobyła jako utalentowana tancerka, uczestniczka programu "Taniec z gwiazdami". Potem zaczęła stopniowo realizować swoją kolejną, tym razem aktorską pasję, grając m.in. w serialach "Na dobre i na złe", "Klan", "Ojciec Mateusz" czy "Samo Życie".

  W spektaklu "Diwa" wystąpiła obok Małgorzaty Bogdańskiej, znakomitej aktorki teatralnej i filmowej, która w swoim dorobku ma mnóstwo znaczących ról teatralnych, takich jak Maria w "Woyzecku", Sonia w "Zbrodni i karze" czy Gertruda w "Hamlecie".

  Reżyser nie miał wątpliwości  Spektakl "Diwa" Marijany Noli to podszyty humorem dramat dwóch aktorek - matki i córki. Spotykają się w dniu rozdania najważniejszej aktorskiej nagrody teatralnej, do której obydwie są nominowane.

  Jak opowiadają sami twórcy, to zderzenie dwóch pokoleń, dwóch różnych podejść do życia, sztuki i zawodu aktora. Wzruszająca podróż od śmiechu do łez, w której obie kobiety próbują sobie odpowiedzieć na pytanie, co w życiu jest najważniejsze i czy wyrzeczenia, które trzeba ponieść w imię sukcesu, sławy i kariery, są tego warte.

  To w końcu kameralna sztuka o matce - prawdziwej diwie teatralnej z niesamowitym dorobkiem i jej córce - popularnej aktorce serialowej.


  *Uwaga na kleszcze! Jak rozpoznać i leczyć boreliozę? Sprawdż tutaj
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Koszmarny wypadek w aquaparku Nemo w Dąbrowie. Chłopak ma zmasakrowaną twarz
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama