Śląski synek w finale You Can Dance

  Śląski synek w finale You Can Dance

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przebojowy Ślązak Mateusz Sobecko, który nie wstydzi się śląskiej gwary, w poniedziałek wystąpi w wielkim finale tanecznego show
  Mateusz Sobecko

  Mateusz Sobecko ©TVN

  Nojpiyrw miołech tańcować towarzyski, ale niy znolozłech tak gryfnyj frelki, kiero by mogła zy mnom tańcować, koniec końców znolozłech coś łodpowiydniego do siybie, co rozwijom do tera - napisał Mateusz "Sobek" Sobecko na stronie TVN-owskiego programu "You Can Dance". W poniedziałek, 1 czerwca, powalczy w finale tanecznego show. Jego rywalką będzie Natalia Gap.

  22-letni "Sobek" z Rudy Śląskiej ujął widzów "You Can Dance" nie tylko tym, że fundował im darmową lekcję gwary śląskiej (którą posługuje się w codziennym życiu) i poczuciem humoru, ale przede wszystkim talentem tanecznym i wewnętrzną siłą, która nie pozwoliła mu na porzucenie marzeń.

  Fani "You Can Dance" poznali Mateusza już w poprzedniej edycji. Chłopak dostał się do etapu odcinków na żywo, ale udział w programie przerwała kontuzja. Zerwał więzadło krzyżowe podczas treningu i nie mógł dalej tańczyć.

  - Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem kolejną szansę. Chciałbym dokończyć to, co zacząłem trzy lata temu, a co przerwała mi kontuzja - mówi nam Mateusz Sobecko. - Chcę pokazać, że można osiągnąć cel, mimo napotykanych po drodze przeszkód - dodaje.

  Mateusz mieszka z mamą w Nowym Bytomiu. Ma trzech starszych braci, którzy wyprowadzili się już z domu. Żartuje, że dzięki temu ma więcej miejsca do tańczenia. Studiuje finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, co traktuje jako zabezpieczenie na stare lata. Ma jednak nadzieję, że ten zawód mu się nie przyda, a taniec wypełni całe jego życie.

  A tańczy od sześciu lat. Na pierwsze zajęcia zaprowadził go ojciec. "Sobek" nie lubi konkretyzować stylu, w jakim tańczy, choć najbliższe są mu chyba new age, hip-hop i wszystkie jego odmiany. Lubi ćwiczyć, szkolił się nawet w Los Angeles pod okiem znakomitych choreografów.

  Co było najtrudniejszym momentem dla Mateusza w trakcie obecnej edycji "You Can Dance"?

  - Czwarty odcinek na żywo. Cały tydzień przygotowań do tego występu przeżyłem w stresie, bo podczas poprzedniej edycji programu to wtedy przytrafiła mi się kontuzja. I teraz marzyłem, żeby ten odcinek przejść bez uszczerbku na zdrowiu - wspomina "Sobek". - Potem, w kolejnych odcinkach pojawiło się też zmęczenie, ale poradziłem sobie z nim - dodaje.

  Finał programu był jego marzeniem. Ma świadomość, ile osób mocno trzyma za niego kciuki w walce o zwycięstwo i nagrody, którymi są: stypendium w prestiżowej szkole tańca - Broadway Dance Center - oraz czek na 100 tysięcy złotych.

  Niezależnie od wyniku poniedziałkowego finału, ma już pewne plany. - Otrzymuję sporo propozycji prowadzenia warsztatów, pokazów tanecznych. Jest dużo rzeczy do ogarnięcia. Szykuje się fajny okres w moim życiu. Chciałbym też pojechać znów do Stanów Zjednoczonych - uśmiecha się.

  Czego można mu życzyć przed finałem? - Dużo energii i zero stresu. Została ostatnia prosta i czuję, że się porządnie zestresuję - martwi się Mateusz.
  Trzymaj się, chopie!


  *Uwaga na kleszcze! Jak rozpoznać i leczyć boreliozę? Sprawdż tutaj
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Koszmarny wypadek w aquaparku Nemo w Dąbrowie. Chłopak ma zmasakrowaną twarz
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama