Zespół Mitch&Mitch odkurzył Wodeckiego. A jemu w to graj...

  Zespół Mitch&Mitch odkurzył Wodeckiego. A jemu w to graj...

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dwa lata temu Zbigniew Wodecki oraz grupa Mitch&Mitch zachwycili publiczność OFF Festivalu wspólnym koncertem. Można to będzie przeżyć jeszcze raz 18 września w Zabrzu
  Zbigniew Wodecki, Mitch&Mitch Orchestra and Choir wystąpią 18 września w Domu Muzyki i Tańca

  Zbigniew Wodecki, Mitch&Mitch Orchestra and Choir wystąpią 18 września w Domu Muzyki i Tańca ©michał murawski/materiały prasowe

  Jestem bardzo ciekawy, jak ten festiwal jest odbierany przez publiczność. A czy się obawiam tego koncertu? Nie, bo najwyżej ludzie wcześniej pójdą do domu - mówił z uśmiechem Zbigniew Wodecki niedługo przed występem na katowickim OFF Festivalu, który odbył się w sierpniu 2013 roku. Razem z zespołem Mitch&Mitch zaprezentował swój kultowy debiutancki album z 1976 roku, zatytułowany - a jakże! - "Zbigniew Wodecki".

  Obawy mógł szybko schować do kieszeni, bo alternatywna publiczność słynnej "Off-ki" nie dość, że tłumnie zgromadziła się pod główną festiwalową sceną i bawiła jak na koncercie największych zagranicznych gwiazd, to jeszcze uznała ten występ za jedno z najważniejszych wydarzeń tamtej edycji imprezy.


  Koncert okazał się takim sukcesem, że zarówno Zbigniew Wodecki, jak i "najlepszy zagraniczny zespół, jaki kiedykolwiek narodził się w Polsce", czyli Mitch&Mitch, postanowili jeszcze razem pograć.

  Już 18 września w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbędzie się koncert projektu Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and Choir.

  Wydana w 1976 roku płyta "Zbigniew Wodecki" jest niesłychanie spójna stylistycznie i oryginalna aranżacyjnie.
  Trudno nie uznać jej za jedno z najlepszych wydarzeń w powojennej historii polskiej muzyki rozrywkowej. Zamiast jednak na długie lata określić artystyczną tożsamość Zbigniewa Wodeckiego (to było jeszcze przed słynną "pszczółką Mają") i wyznaczyć szlak dalszych poszukiwań, płyta została niemal całkowicie zapomniana.

  Traf chciał, że ktoś ją kiedyś podsunął zespołowi Mitch&Mitch, którego członkowie zakochali się w debiucie Zbigniewa od pierwszego przesłuchania. Od drugiego - zaczęli snuć wizje wspólnej pracy nad zapomnianym materiałem.
  Wizje szybko przerodziły się w plany, a te udało się zrealizować, najpierw w 2008 roku w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, a 5 lat później na OFF Festivalu w Katowicach.

  W kwietniu ubiegłego roku muzycy powtórzyli fenomenalny występ w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Nagranie z tego koncertu już niebawem trafi do sklepów muzycznych.

  We wrześniu będzie okazja, aby posłuchać ich na żywo. Zabrzański koncert rozpocznie się o godzinie 20.00 (wejście do Domu Muzyki i Tańca będzie możliwe już od godz. 19.00).

  Bilety na ten koncert kosztują: 60, 100, 110 i 120 zł.

  Można je kupować za pośrednictwem: www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl; www.ticketportal.pl; www.biletin.pl.
  "Dziennik Zachodni" jest patronem medialnym koncertu.  *Uwaga na kleszcze! Jak rozpoznać i leczyć boreliozę? Sprawdż tutaj
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Koszmarny wypadek w aquaparku Nemo w Dąbrowie. Chłopak ma zmasakrowaną twarz
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama