Świętochłowice: Szykuje się wielki remont skrzyżowania w...

  Świętochłowice: Szykuje się wielki remont skrzyżowania w Piaśnikach

  Sonia Cichoń

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Skrzyżowanie w Piaśnikach przysparza kierowcom mnóstwa problemów. Wszystko ma się jednak zmienić, w czerwcu rusza rement

  Skrzyżowanie w Piaśnikach przysparza kierowcom mnóstwa problemów. Wszystko ma się jednak zmienić, w czerwcu rusza rement ©Dorota Niećko

  Pasażerowie już mogą cieszyć się zmodernizowanym torowiskiem biegnącym wzdłuż ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. Jak informują Tramwaje Śląskie S.A. zostały do wykonania prace wykończeniowe oraz roboty sieciowe. Na radość z podróżowania przyjdzie jednak dopiero czas, ponieważ przed nami prawdziwa rewolucja. W czerwcu rozpocznie się wielki remont skrzyżowania ul. Bytomskiej z Chorzowską w dzielnicy Piaśniki. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów. Poniżej szczegóły.
  Skrzyżowanie w Piaśnikach przysparza kierowcom mnóstwa problemów. Wszystko ma się jednak zmienić, w czerwcu rusza rement

  Skrzyżowanie w Piaśnikach przysparza kierowcom mnóstwa problemów. Wszystko ma się jednak zmienić, w czerwcu rusza rement ©Dorota Niećko

  Skrzyżowanie ul. Bytomskiej z Chorzowskiej w Piaśnikach do tej pory przysparzało mnóstwa uciążliwości kierowcom poruszającym się w tej części miasta.

  - Konkretna data dzienna rozpoczęcia remontu nie jest jeszcze ustalona. Musimy skorelować prace tak, aby nie sparaliżować ruchu tramwajowego - tłumaczy Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie S.A. - Na dziś mogę powiedzieć, że przymierzamy się do startu prac jeszcze przed wakacjami, bo to najlepszy okres na prowadzenie tego typu robót, ze względu na mniejszy ruch samochodów - dodaje.

  Obecnie trwają uzgodnienia, aby maksymalnie skrócić czas remontu. Wstępnie szacuje się, że prace powinny potrwać ok. 4-6 tygodni przy założeniu, że w ich trakcie nie wystąpią dodatkowe problemy np. z sieciami podziemnymi.

  - Remont obejmie całą tarczę skrzyżowania dzięki współpracy gminy ze spółką Tramwaje Śląskie. Spółka będzie odpowiedzialna za modernizację przejazdów drogowo-torowych - informuje Bartosz Karcz, zastępca prezydenta Świętochłowic.

  Co dokładnie zostanie zrobione? Torowisko w tym miejscu będzie zdemontowane, a następnie wykorytowane. Nawierzchnia jezdni zostanie sfrezowana, a w kolejnym etapie ułożona warstwa nowej podbudowy oraz warstwy wygłuszające i wibrochłonne. Potem pracownicy ułożą nowe szyny i nawierzchnię, zamontują sieć trakcyjną, a na fragmencie linii nr 11 dobudowany zostanie nowy tor po obu stronach skrzyżowania.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama