Ważne
  Żory: Festyn u policjantów i Zryw Wolnych Serc

  Żory: Festyn u policjantów i Zryw Wolnych Serc

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żory: Festyn u policjantów i Zryw Wolnych Serc

  Żory: Festyn u policjantów i Zryw Wolnych Serc ©arc.

  Dzień Dziecka Żory 2015: Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni w najbliższy poniedziałek, 1 czerwca zorganizują specjalny festyn dla najmłodszych. Na placu przed komendą miejskiej policji przedszkolaki będą mogły wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Będą też zapoznawać się z wyposażeniem służbowym policjantów. Dodatkowo uczestnicy spotkania wezmą udział w akcji Zrywu Wolnych Serc, która ma na celu zwrócić uwagę na życie bez uzależnień, przemocy i obojętności wobec drugiego człowieka.
  Żory: Festyn u policjantów i Zryw Wolnych Serc

  Żory: Festyn u policjantów i Zryw Wolnych Serc ©arc.

  Dzień Dziecka Żory 2015  Wielką niespodzianką dla dzieci będzie oczywiście darmowy udział w przyspieszonym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, a także możliwość zwiedzania korytarzy i sal komendy miejskiej policji. - Dzieci w grupach około 20-osobowych będą po kolei zwiedzać budynek naszej komendy policji. Pokażemy im m.in. pracę technika kryminalistyki. Maluchy dowiedzą się, jak wygląda zabezpieczanie śladów, jak zbierane są ślady - wylicza asp. sztab. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.

  Na zakończenie akcji odbędzie się przedsięwzięcie, wzorem poprzedniego roku, pod hasłem "Zryw Wolnych Serc". - O godz. 14 zostanie odczytana specjalna odezwa, a potem wykonamy razem z uczniami klasy policyjnej przez 60 sekund gest czystych serc - gest przeciwko narkotykom, przemocy i obojętności, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne - dodaje Siedlarz.

  ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami! > Kliknij w link!

  - "Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo" - dodają policjanci.


  *ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 + OPINIE, KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama