Częstochowa: WIKO Klebetechnik kolejnym inwestorem w...

  Częstochowa: WIKO Klebetechnik kolejnym inwestorem w specjalnej strefie ekonomicznej

  BR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozstrzygnął przetarg dla inwestora, który działać będzie na terenie strefy w obszarze „Skorki”. Przetarg dotyczył nieruchomości o łącznej powierzchni 0,9574 ha przy ul. Leśnej.
  Zamiar prowadzenia inwestycji na tym terenie zgłosiła firma WIKO Klebetechnik Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie, która jest częścią międzynarodowej grupy, wywodzącej się z Niemiec . Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją chemii przemysłowej. Specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości klejów konstrukcyjnych dla branż produkcyjnych.

  Za grunt firma zapłaci blisko 700 tys. zł. Chce zainwestować na tym terenie min. 2,5 mln euro. Inwestycja ma się zakończyć w marcu 2017 roku. Spółka zadeklarowała zatrudnienie minimum 11 osób.

  - To dobrze, że inwestycyjne zagospodarowanie obszaru „Skorki” właśnie się zaczęło – komentuje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Widząc generalnie duże zainteresowanie częstochowskimi terenami w strefach ekonomicznych, jestem pewien, że na kolejne działki na „Skorkach”, również znajdziemy – wspólnie z zarządem strefy – inwestorów.

  WIKO Klebetechnik jest pierwszym inwestorem w tej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prace związane z kompleksowym uzbrojeniem i zagospodarowaniem miejskich terenów inwestycyjnych w tzw. strefie Skorki, zakończyły się w zeszłym roku. Tereny położone są ok. 1,5 km od planowanego węzła autostrady A1.

  Przypomnijmy, że w czerwcu odbędzie się jeszcze jeden przetarg dotyczący działki w obszarze „Kusięcka” na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie, gdzie wyłoniono w ostatnim czasie czterech nowych inwestorów.


  *ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 + OPINIE, KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   holez

   holez (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Tych wolnych hal jest mnóstwo i będzie ich coraz więcej. Wszystko jednak w istocie zależy od budżetu i waszego podejścia, bo jednak docelowo można na takich zasadach zrobić złoty interes. Przy czym...rozwiń całość

   Tych wolnych hal jest mnóstwo i będzie ich coraz więcej. Wszystko jednak w istocie zależy od budżetu i waszego podejścia, bo jednak docelowo można na takich zasadach zrobić złoty interes. Przy czym na pewno to wymaga budżetu...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama